З 1 серпня на 5 грн збільшується мінімальна ціна на горілку, чим хочуть убезпечити себе від підробок та неякісної горілки.

Про це повідомляє «ТСН», пише «ДеПо».

Так, на цей момент він становить майже 14 грн з пляшки, тому ціна на справжню горілку тепер не може бути нижче 39,90 грн, пояснюють виробники. Все, що продається дешевше - самопал, підробка або товар, з якого не платяться податки. Досі мінімальна ціна на півлітра горілки була 34,90 грн.

Показово, що вміст пляшки коштує копійки порівняно з іншими складовими ціни. Це та сама пляшка, ковпачок, етикетка, акциз, податки, робоча сила і т.д.

Мінімальна відпускна ціна із заводу становить близько 27 гривень. А ще продукт треба довезти до місця реалізації, а магазину - додати вартість утримання торговельної площі, зарплату продавця та охорони, а також і власний прибуток. Ось і виходить практично 40 грн за пляшку.

У свою чергу, експерти зазначають, що суттєвого подорожчання не буде.

З іншого боку, припускають експерти, подорожчання може стати непоганим приводом зменшити градус або просто відмовитися від міцного напою на користь чогось більш корисного для здоров'я.

Примітно, що з сьогоднішнього дня горілка подорожчала і в Росії - півлітра на 10,5%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

135