Надзвичайний і Повноважний Посол України в Білорусі Роман Безсмертний заявляє, що Україна визнала 134 мільйони боргу перед Білоруссю.

«Сума боргу зафіксована у міждержавних переговорах і визнана українською стороною. Тепер потрібно шукати механізм вирішення цього питання. На сьогодні ця сума складає 134 млн. дол. Дискусія велася складна, називали різні цифри – від 300 до 50 млн., але названа мною цифра кілька разів фіксувалася у документах. Очевидно, нам доведеться розв’язувати цю ситуацію», - сказав він.

Дипломат підкреслив, що білоруська сторона пов'язує боргові зобов'язання України з демаркацією українсько-білоруського кордону. «У цьому і полягає проблема - пов'язано два питання, які у принципі не можуть бути пов'язані. Тому що одне із них вирішується розчерком пера і спільною роботою, а друге зав'язане на парламент, на уряд, на бюджет держави», - пояснив він, повідомляє «УНІАН».

Він зазначив, що Білорусь також торкнулася питань, пов'язаних з майном на території Криму і Чернігівської області. В той же час, за його словами, статус об'єктів, на які претендує Білорусь, на сьогодні безгоспна. «Йдеться не тільки про санаторії, але і про акваторію, водозабірну станцію і деякі інші – це декілька споруд. Життя йде, деформуються гирла річок, що відбивається на питаннях майна між двома країнами», - зазначив посол.

Нагадаємо, борг України перед Білоруссю на суму 130 млн дол. накопичився до 1992 року внаслідок діяльності українських господарських суб'єктів. Київ відмовлявся визнавати цей борг.

28 травня у Батурині Чернігівської області мала відбутися зустріч президентів двох країн Віктора Януковича і Олександра Лукашенка, проте в останню мить вона зірвалася.

На цій зустрічі Київ очікував отримати грамоту про ратифікацію Договору щодо державного кордону, який був підписаний ще в 1997 році. Україна у тому ж році провела цей документ через парламент, проте білоруські депутати ратифікували договір тільки у квітні 2010 року, а в травні його підписав Лукашенко.

Повідомлялося також, що крім боргу Мінськ розраховує ще отримувати від України електроенергію за нижчою ціною для реекспорту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

717