Адміністрація Президента досі не організувала зустріч Лесі Гонгадзе з Главою держави Віктором Януковичем, як обіцяла особисто заступник керівника Адміністрації Ганна Герман..
«Я думала, зустріч з Главою держави буде організована оперативно, враховуючи блискавичну реакцію Адміністрації Президента на мою пропозицію... Вже пройшли майже два тижні з того часу, коли пані Герман мені обіцяла. Як я розумію, або у Президента немає часу, або у Герман - можливості це зробити. Крім того, я зверталася до омбудсмана Ніни Карпачової ще місяць тому, щоб вона допомогла організувати зустріч з Медведьком (Генпрокурором, - ред.). Я вже хочу поставити крапку у цій справі», - сказала вона.
За її словами, вона хотіла запропонувати Президентові і Генеральному прокуророві України компроміс - поховати «таращанське тіло» як «невпізнану особу», залишивши при цьому свою письмову заяву про сумніви щодо його ідентифікації, повідомляє «Німецька хвиля».
Нагадаємо, вчора Медведько, коментуючи результати експертизи, заявив журналістам: знайдені у Білоцерківському районі людські останки належать загиблому журналістові Георгію Гонгадзе. «Ми отримали відповідь позитивну», - зокрема, зазначив він.
Генеральна прокуратура України обіцяє оголосити про завершення слідства у справі про вбивство журналіста у серпні поточного року.
8 червня Герман заявила, що Адміністрація Президента готова посприяти Лесі Гонгадзе і спробує організувати її зустріч з Януковичем. «Відразу після повернення Президента із закордонного відрядження я з ним про це говоритиму. І я переконана, що Президент вислухає пані Лесю Гонгадзе і зробить все необхідне, щоб просунути розслідування у справі Георгія», - обіцяла вона.
Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року у лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.
Тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася ховати сина через те, що не була знайдена голова.
У 2008 році троє колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович - були визнані винними у скоєнні вбивства журналіста і засуджені до 12 (Костенко і Попович) і 13 років (Протасов) позбавлення волі.
Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку, і в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ.
З 23 липня за рішенням суду Пукач перебуває під вартою. Генеральна прокуратура України висунула генералові Пукачу звинувачення у причетності до вбивства журналіста.
28 липня у Білоцерківському районі Київської області недалеко від села Сухолісти були знайдені фрагменти черепа, які можуть належати журналістові Гонгадзе. Генпрокуратура проводить в Україні генотипоскопічну експертизу приналежності знайдених останків. Водночас вдова вбитого журналіста Мирослава Гонгадзе наполягає на проведенні цієї експертизи за кордоном за участю зарубіжних експертів.
28 листопада 2000 року лідер Соцпартії Олександр Мороз оприлюднив у парламенті аудіозаписи, які, за його словами, підтверджували причетність тодішнього Президента Леоніда Кучми до зникнення 16 вересня того ж року журналіста Гонгадзе. Ці записи нібито зробив колишній офіцер Державної охорони України Микола Мельниченко.
Міжнародні експерти провели фоноскопічну експертизу плівок Мельниченка у рамках розслідування кримінальної справи щодо встановлення замовників убивства журналіста. Результати цієї експертизи поки не оприлюднені.
Замовники вбивства досі не встановлені.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом