Депутат від НУ-НС Геннадій Моськаль сумнівається у тому, що замовників убивства журналіста судитимуть.

На його думку, замовником вбивства можуть виставити вже покійного міліційного генерала Едуарда Фере, який очолював апарат Міністерства внутрішніх справ. «Мені по секрету говорили, ніби його хочуть зробити крайнім. Ну, даруйте, це виглядатиме як спроба списати все на мертвого», - сказав він.

Також він вважає, що на процесі над Олексієм Пукачем плівки Мельниченка не фігуруватимуть як доказ. «Вони були цінні у момент їх обнародування, - вважає депутат. - Їх укриття, переписування, перепродаж, різна політична проституція з цими плівками абсолютно завели у глухий кут. Вони сьогодні вже не можуть бути доказом у кримінальній справі», повідомляє «Радіо Свобода».

При цьому, за його словами, велика вірогідність того, що процес над генералом Пукачем пройде у закритому режимі. «Оскільки ця контора (Департамент зовнішнього спостереження МВС) засекречена, суд зроблять у закритому режимі» - припускає він. «Робота цього підрозділу регламентується документами під грифом «таємно». Тому можуть вважати, що їх розголошування на відкритому судовому засіданні є порушенням державної таємниці», - пояснив депутат.

Нагадаємо, журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

Тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася ховати сина через те, що не була знайдена голова.

У 2008 році троє колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович - були визнані винними у скоєнні вбивства журналіста і засуджені до 12 (Костенко і Попович) і 13 років (Протасов) позбавлення волі.

Колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку, і в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ.

З 23 липня минулого року за рішенням суду Пукач перебуває під вартою. Генеральна прокуратура України висунула генералові Пукачу звинувачення у причетності до вбивства журналіста.

28 липня у Білоцерківському районі Київської області недалеко від села Сухоліси були знайдені фрагменти черепа, які можуть належати журналістові Гонгадзе. Генпрокуратура проводить в Україні генотипоскопічну експертизу приналежності знайдених останків. У той же час вдова вбитого журналіста Мирослава Гонгадзе наполягає на проведенні цієї експертизи за кордоном за участю зарубіжних експертів.

28 листопада 2000 року лідер Соцпартії Олександр Мороз оприлюдниів у парламенті аудіозаписи, які, за його словами, підтверджували причетність тодішнього Президента Леоніда Кучми до зникнення 16 вересня того ж року журналіста Гонгадзе. Ці записи нібито зробив колишній офіцер Державної охорони України Микола Мельниченко.

Міжнародні експерти провели фоноскопічну експертизу плівок Мельниченка у рамках розслідування кримінальної справи щодо встановлення замовників убивства журналіста. Результати цієї експертизи поки не оприолюднені.

Замовники вбивства досі не встановлені.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

539