На Україну за підсумками року чекає глибоке падіння промислового виробництва. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.

«Нинішнє падіння промислового виробництва - це великі цифри для України. Основна причина - конфлікт на сході. Частина підприємств просто не працює, інші призупинені або працюють не на повну потужність», - сказав Устенко.

Другою причиною експерт називає «колосальний удар, якого завдали росіяни».

«Вони ввели тарифні обмеження для нашого експорту. Це вдарило по українській економіці. У свою чергу, інфляція не збільшила купівельну спроможність українців. Плюс стислі можливості внутрішнього ринку. Падіння промвиробництва було очікуваним. За результатами цього року ми впадемо мінімум на 7%. Це глибоке і серйозне падіння. Тим не менш, є шанси вийти з цього крутого піке за рахунок проведення високошвидкісних реформ в економіці країни. Не структурних і тривалих, а швидких. Можна поліпшити адміністративні умови для ведення бізнесу, боротися з корупцією, провести судову реформу і т.д. Це може стати стимулом для залучення інвесторів і відродження економіки. Все ще можна відіграти. Це питання часу і зусиль», - вважає він.

Але проблемою, на його думку, є і те, що цієї осені Україна входить у пік політичного циклу.

«А це пов'язане з великою кількістю популістів, які згодні обіцяти виборцям усе, що завгодно, в тому числі зірки з неба. Це небезпечно», - додав Устенко.

Нагадаємо, що, за даними Держстату минулого року промислове виробництво за перші півроку скоротилося на 4,9%, за перші півроку цього року - на 5,8%. У липні 2014 року промвиробництво впало на 12,1% до того ж місяця минулого року.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом