У столиці вивчають можливість запровадження нової - двосеместрової - системи навчання в школах, коли діти будуть мати взимку канікули тривалістю півтора місяця.

Про це йдеться у відповіді КМДА з посиланням на радника київського міського голови з гуманітарних питань Анну Старостенко на запит щодо заходів з економії споживання газу і теплової енергії в навчальних закладах міста.

За її словами, з метою економії енергоресурсів та забезпечення комфортного навчання дітей у столиці міська влада розробляє низку заходів для оптимізації роботи навчальних закладів в осінньо-зимовий період.

«Зокрема, зараз розглядається можливість введення двосеместрового графіку навчання в загальноосвітніх навчальних закладах: I семестр триватиме з 1 вересня до 15 грудня, а ІІ - з початку лютого до кінця травня. При цьому зимові канікули, єдині у навчальному році, будуть тривати 1,5 місяця», - повідомила Старостенко.

Другий варіант, про який також розповіла радник, - збільшити осінні канікули до двох тижнів, а зимові - з двох тижнів до одного місяця. У такому випадку навчальний рік має завершитися 15 червня, повідомляє «УНІАН».

«Розглядається варіант введення в школах шестиденного тижня, однак такий графік не подобається ні вчителям, ні батькам через велике навантаження на учнів», - зазначила Старостенко.

Вона підкреслила, що остаточне рішення буде прийняте після широкого обговорення з батьками і педагогами.

Нагадаємо, 22 серпня міністр освіти і науки Сергій Квіт заявив, що Міносвіти не проти переведення шкіл на шестиденний навчальний тиждень в разі прийняття відповідного рішення місцевими органами влади.

Зокрема, за словами Квіта, зараз у багатьох регіонах готуються рішення про можливі зміни в структурі навчального року.

«Провадяться розмови про шестиденний навчальний тиждень для шкіл. Міністерство в принципі таких змін не ініціює, тому що для дітей це не дуже добре. Але ми також розуміємо, що можуть бути різні ситуації з енергоносіями на місцях. І тому, якщо ситуація вимагатиме, рішення будуть приймати місцеві органи влади», - сказав міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом