Роздрібні продавці палива підняли ціни, про це пише газета «Капітал».

За даними «Консалтингової групи А-95», літр бензину подорожчав за добу на 20 коп. на цінниках мережі автозаправок «БРСМ-Нафта» (пов'язують з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким): А-92 - до 14,79 грн, А-95 - до 15,04 грн. Піднялося в ціні на 15-20 коп. паливо і в мережах АЗС «КЛО», «Маршал», «Маркет», «Надія», LOTOS та ін.

Подорожчання пов'язане з виникненням дефіциту палива, вважає експерт аналітичної компанії UPECO Сергій Сіренко, уточнивши, що до цього призвело призупинення продажів приватним клієнтам у «приватівських» заправах (ANP, «Укрнафта», «Мавекс», «Сентоза», «Авіас» та ін., всього 1,6 тис. шт., підконтрольні губернатору Дніпропетровської області Ігорю Коломойському. - «Капітал»).

Радник губернатора Дніпропетровської області з питань інформаційної діяльності Борис Абрагінський розповів, що 23 липня заправки групи «Приват» не обслуговували приватних клієнтів.

«У них був переоблік, але за картками можна було заправитися», - підтвердив він. Але потім робота заправок у Дніпропетровську та області відновилася.

«В інших регіонах країни купити паливо за готівку можна тільки в мережі «Укрнафта», - повідомив представник київського офісу цієї компанії, який попросив не згадувати його імені. У всіх інших мережах автозаправних комплексів придбати паливо можливо тільки за талонами та корпоративними картками. Співрозмовник не зміг назвати причини введених обмежень на продаж бензину.

Продавці палива спростовують вплив політики продажів «приватівських» заправок на ціноутворення. «Винні проблеми з постачаннями палива з Білорусі», - пояснює керівник відділу маркетингу мережі автозаправок «БРСМ-Нафта» Олександр Мельничук. Він додає, що сьогодні оптових пропозицій з постачання фактично немає, що в свою чергу призводить до підняття закупівельних цін. «Ми вже розпродали запаси за старими цінами. А нове паливо змушені купувати дорожче», - погоджується заступник директора компанії «Надія-рітейл» (управляє мережею АЗС «Надія») Олена Оранська.

За словами директора групи компаній «А-95» Сергія Куюна, останній місяць Білорусь переорієнтувала свої постачання в Російську Федерацію, що призвело до виникнення дефіциту палива і точкового підвищення цін. З 14 по 21 липня тонна білоруського А-92 подорожчала приблизно на $ 80.

Ситуація може ускладнитися, вважають опитані експерти. З середини серпня зупиняється на ремонт Мозирський НПЗ (Білорусь). Сформовані запаси нафтопродуктів можуть не потрапити в Україну, а підуть у Росію. «Великі гравці можуть не втримати ціни», - нарікає Куюн. За його прогнозами, літр палива у найближчій перспективі подорожчає приблизно на 50 коп.

Сіренко дотримується іншої позиції. «Спаде ажіотажний попит, і ціни можуть відіграти назад», - каже він.

Ціни на ринках моніторить Антимонопольний комітет України. В АМКУ повідомили, що стежать за розвитком ситуації, але поки ніяких документів щодо ситуації у мереж не запитували. «Ми проводимо дослідження ринку палива, але вивчаємо ціни за лютий-травень», - сказав співробітник комітету, який побажав залишитися неназваним. Отримати офіційний коментар у АМКУ виданню вчора не вдалося.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244