Українці працюють, щоб виживати, а не жити. Таку думку, як передає кореспондент Forum'у, у ході круглого столу висловив голова громадської організації «Рух за справедливість» Іван Карасьов.

«Українці працюють, щоб виживати, а не жити і хоч щось відкладати своїм дітям», - заявив він.

Активіст підкреслив, що сьогодні прожитковий мінімум становить 1 176 грн., і істотного збільшення не передбачається.

«Пропонується лише до кінця 2015 року збільшити його на 154 грн. Мінімальна зарплата - 1 218 грн. До кінця року вона підвищується на 160 грн. Це ті цифри, які закладені у бюджеті на 2015 рік. Крім того, середня зарплата становить 3 509 грн., а пенсія - 1 500 грн. «Вони не будуть підвищуватися», - зазначив він.

В той же час Карасьов нагадав, що життя в Україні подорожчало. Так, наприклад, вартість електроенергії та водопостачання збільшилася на 50%. «Квартира 45 кв. м. - це 600 грн в місяць, або 17% середньої української зарплати», - акцентував він.

За його словами, нерадісна картина і з цінами на продукти харчування. «У середньому вони подорожчали на 30%. Якщо конкретно: молочні продукти - на 15-20%; пшеничний хліб - на 24%; яйця - на 40%; свинина - на 25%; яловичина - на 22%, птиця - на 32%; цукор - на 50%», - зазначив Карасьов.

«Істотно подорожчав і бензин: з 10 грн. за літр до 17,5 грн. за літр. А проїзд у транспорті в середньому по Україні подорожчав на 14%. І це не межа», - нагадав він і додав, що мінімальний продуктовий набір забирає 23% від середньоукраїнської зарплати, транспорт - близько 10%, ЖКП - 17%. Таким чином елементарні життєві потреби вимагають витрачання 50% доходів середньостатистичного громадянина», - додав він.

Крім того, він зазначив, що Національний банк України не виконує функції регулятора, що загрожує знищенням банківської системи та бунтами.

За словами Карасьова зокрема, не проводиться докапіталізації банків. «В результаті в Україні не залишиться банків. Ми отримаємо бунт», - сказав він і додав, що у вкладників і позичальників банків сьогодні багато проблем.

«Вкладники не можуть отримати свої гроші. Фонд гарантування повернення вкладів фізичних осіб не наповнений, понад 200 тис. грн. не видасть, і практично люди залишаться ні з чим. З іншого боку, банки починають забирати нерухомість, заставне майно за кредитами. Людей викидають на вулицю», - наголосив активіст.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

303