Президент США Барак Обама підписав указ про запровадження санкцій стосовно високопоставлених російських політиків, у тому числі спікера Ради федерації Валентини Матвієнко і віце-прем'єра Дмитра Рогозіна, повідомляє Білий дім.

Обмеження передбачають, зокрема, заборону на в'їзд на територію США і блокування активів та власності. При цьому у Вашингтоні наголосили, що готові розширити санкції, якщо ситуація довкола України не буде врегульована, повідомляє РІА «Новости».

Санкції вводяться у відповідь на дії Москви в ході української кризи. Фігурантам списку буде заборонений в'їзд у США, їхні активи і власність будуть блоковані.

До списку також потрапили:

помічник президента РФ Владислав Сурков

голова Ради Федерації Валентина Матвієнко

радник президента РФ Сергій Глазьєв

віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін

глава комітету Держдуми з питань сім'ї, жінок і дітей Олена Мізуліна

глава комітету Держдуми РФ у справах СНД Леонід Слуцький

глава конституційного комітету Ради Федерації Андрій Клішас

лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук

спікер Верховної ради Республіки Крим Володимир Константинов

прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов

Віктор Янукович, який раніше оголосив себе легітимним президентом України

Імена політиків, включені в санкційний список з боку Євросоюзу, не називаються. Глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр повідомив лише, що йдеться про вісьмох кримських політиків, 10 парламентарів, а також про трьох високопоставлених російських військових, один з яких - командувач Чорноморського флоту РФ Олександр Вітко. Всього в списку 21 людина.

Санкції щодо 21 громадянина Росії та України, яких ЄС звинувачує в порушенні української територіальної цілісності, можуть набути чинності вже у понеділок, повідомив глава Євроради Герман ван Ромпей.

«Якщо це буде опубліковано (в Офіційному журналі) сьогодні ввечері, що дуже ймовірно, це набуває чинності з моменту публікації», - сказав дипломат. Він не виключив, що список може розширитися.

За словами глави Євроради Германа ван Ромпея, ЄС може також скасувати проведення саміту Росія-ЄС, запланованого на 3 червня в Сочі. Однак, як сказав дипломат, цей захід прийнято не було.

У свою чергу віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін поцікавився у президента США Барака Обама, як запроваджені ним санкції можуть торкнутися чиновників, у яких немає рахунків за кордоном.

«Товаришу Обама, а що робити тим, у кого немає ні рахунків, ні власності за кордоном? Чи ви про це не подумали?» - написав він у своєму мікроблозі в Twitter.

Голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас не засмучений повідомленнями про те, що він опинився серед росіян, чия власність буде арештована за указом президента США Барака Обами.

«Мене влаштовує та компанія осіб, в якій я опинився», - сказав він, маючи на увазі список росіян, яких торкнулися оголошені Вашингтоном санкції.

«Власності в США у мене немає», - також заявив російський сенатор.

Раніше президент Росії Володимир Путін сказав, що збитки від можливих санкцій у зв'язку з ситуацією довкола України будуть взаємними, оскільки в сучасному світі все взаємопов'язано і всі один від одного залежать. МЗС РФ також заявило, що Москві доведеться відповідати на можливі санкції, і не обов'язково дзеркально.

Як раніше повідомляв ForUm, нижня палата конгресу США 11 березня ухвалила резолюцію, яка підтримує ідею запровадження санкцій стосовно Росії у зв'язку з її діями щодо України. За ухвалення проголосували 402 члена палати, проти 7.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

763