«Паспортизація» обміну валют не вплинула на довіру українців до банківської системи, заявив голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет, коментуючи заяву керівництва Асоціації українських банків.

«Коментарі АУБ про те, що новий порядок обміну валют може зробити негативний вплив на ставлення українців до банків, є невиправданим згущенням фарб. Якщо вимірювати довіру українців, наприклад, кількістю оформлюваних депозитів, то ми бачимо, що за останні два місяці депозитний портфель продовжує впевнене зростання», - зазначив Дубілет.

За його словами, на жаль, сьогодні позиція керівництва Асоціації українських банків з найважливіших питань розвитку банківської системи не враховує думки ключових гравців ринку і є скоріше особистою точкою зору президента АУБ (Олександра Сугоняко), ніж відображенням реальної ситуації, передає «УНІАН».

«Я не згоден з такою оцінкою АУБ ситуації в банківському секторі. Швидше за все, вона продиктована відстоюванням інтересів невеликої групи банків, що займалися в основному готівкою валютообмінними операціями, - зазначив Дубілет. - Частка таких банків на ринку незначна, а подібні заяви змушують нас задуматися про ефективність членства в асоціації. Що ж стосується ідентифікації клієнтів під час банківських операцій з великими сумами, то виконання цієї вимоги допомогло Україні вийти з «чорного списку» FATF, а це для економіки країни дуже важливо».

Нагадаємо, що в ході прес-конференції 25 жовтня президент АУБ Сугоняко заявив, що «головним результатом паспортизації обміну валют стало падіння довіри українців до банківської системи». Ця заява викликала критику як з боку найбільших банків з вітчизняним та іноземним капіталом, так і НБУ.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

901