У проекті держбюджету на 2012 рік необхідно збільшити кошти на держпрограму будівництва доступного житла (200 млн. гривень), а також на компенсацію ставок за іпотечними кредитами (111 млн грн.). Про це в коментарі «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив перший заступник глави НБУ Юрій Колобов.

За його словами, одне з ключових завдань держави сьогодні - створити умови для стимулювання попиту на продукцію будівельної галузі. «Як центробанк ми бачимо, що ресурсів у банків більш ніж достатньо (більше 60 мільярдів гривень в еквіваленті знаходиться на кореспондентських рахунках, 55 млрд вкладено в ОВДП, близько 20 мільярдів знаходиться в касах банків)», - повідомив Колобов.

За його словами, зараз найголовніше питання - ціна ресурсів. «При поточному рівні інфляції до 10% банки залучають гривню під 12-14%. Відповідно, і кредити вони можуть видавати мінімум під 15% річних. Який вихід? Державна підтримка у вигляді компенсації частини процентної ставки. У цьому випадку використовуються ресурси банківської системи, і на кожну бюджетну гривню підтримки купується продукції більш ніж на 10 гривень. Більше того, з цих 10 гривень сплачуються податки, створюються робочі місця в будівництві та на підприємствах з виробництва будівельних матеріалів. Адже житло більш ніж на 90% будується з вітчизняної сировини і матеріалів», - заявив перший заступник голови НБУ.

При цьому Колобов повідомив, що низка комерційних банків готові взяти участь у створюваній Ощадбанком і держбанками спеціалізованій іпотечній компанії, яка випускатиме іпотечні облігації. «Ми це вітаємо, тому що вважаємо, що ринкова, комерційна структура набагато ефективніша від державної», - підкреслив перший заступник глави НБУ.

Нагадаємо, раніше глава Нацбанку Сергій Арбузов в інтерв'ю «Економічним вістям» заявив, що в найближчі шість місяців банки можуть проінвестувати в іпотечний ринок до 20 млрд. грн. За його словами, процес відновлення іпотечного кредитування в країні рухається одночасно в двох напрямах: створення спеціалізованої іпотечної компанії під крилом Ощадбанку, і створення державної страхової компанії під крилом Кабміну.

У свою чергу, експерти і банкіри оцінили підписання Президентом 13 жовтня Закон «Про врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг» як позитивне і довгоочікуване рішення для банківської системи в цілому і зростання кредитування, зокрема.

«Прийняття цього Закону дає можливість забезпечити баланс і однаково високий рівень правового захисту прав, як кредиторів, так і споживачів фінансових послуг, зменшити кредитні ризики і, відповідно, знизити процентні ставки по кредитах. Крім того, ми сподіваємося, що прийняття нового закону також сприятиме зменшенню кількості проблемних кредитів, створенню сприятливих умов для розвитку кредитування банками реального сектору економіки та підвищення інвестиційної привабливості країни», - зазначив у коментарі ForUm'у заступник голови НБУ Ігор Соркін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

593