![До кінця року Нацбанк запропонує цінні папери під заставу золота](https://for-ua.com/static/images/previews/48/486673-2.jpg)
Нацбанк планує наприкінці поточного – на початку наступного року створити ринок цінних паперів, забезпечених золотом, які будуть доступні приватним особам, інвестиційним компаніям, корпораціям. Про це в інтерв'ю «Економічним вістям» розповів голова НБУ Сергій Арбузов.
За його словами, НБУ планує випустити в обіг два папери, номіновані у гривні, забезпечені золотом, запаси якого будуть підтверджені міжнародним аудитом та контрактом на видобуток.
Перший цінний папір – це процентна облігація, яка дозволить держателю отримувати фіксований дохід, зберігши свої валютні заощадження за допомогою двох найнадійніших інструментів - активів Нацбанку і реального золота, зазначив глава регулятора.
Другий папір – це сертифікат Нацбанку, забезпечений золотим запасом. Котирування сертифіката будуть прив'язані до вартості золота на світових ринках, і папір може перебувати у користуванні інвестора як завгодно тривалий час, до тих пір, поки він не вирішить реалізувати його за ринковим курсом, розповів Арбузов.
«Обидва папери матимуть вторинний ринок і зможуть виступати забезпеченням фінансових операцій, виступаючи заставою за банківським і нацбанківським кредитами (рефінансування). Відповідні зміни до нормативних актів і закон про НБУ зараз готуються», - підкреслив глава регулятора. За його словами, ці цінні папери будуть реалізовуватися через мережу уповноважених банків, біржі та безпосередньо через Нацбанк. Інтерес до цих інструментів уже проявили китайські та близькосхідні інвестори, зазначив Арбузов.
За допомогою таких паперів у НБУ розраховують протягом кількох років удвічі збільшити свої резерви («золоті» папери будуть продаватися і купуватися у гривні). Для фізосіб вказані цінні папери стануть частковим доповненням до золотих злитків, додав глава НБУ.
Арбузов також нагадав, що розпорядженням Кабінету Міністрів Національному банку України переданий в управління цілісний майновий комплекс «Північного державного регіонального геологічного підприємства «Північгеологія», яке займається розвідкою і видобутком золота. Згідно з даними компанії, загальні розвідані запаси золота в Україні становлять 3000 тонн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом