Венеціанська комісія віднесла до позитиву те, що Президент України Віктор Янукович не вносив на розгляд Верховної Ради законопроект про вибори народних депутатів.

Про це повідомила член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

Вона розповіла, що тільки що завершилося засідання комісії, на якому, крім інших українських законопроектів, розглядався проект закону про вибори народних депутатів, підготовлений робочою групою на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

«Як позитив Венеціанська комісія наголошує на тому, що Президент України, діючи у рамках демократичних традицій, не перебирав на себе право законодавчої ініціативи щодо внесення відповідного закону», - сказала Ставнійчук.

За її словами, Венеціанська комісія назвала правильним те, що Президент тільки рекомендував народним депутатам відповідні напрацювання робочої групи.

Вона зазначила, що це дозволить народним депутатам самостійно визначатися з важливих питань виборчого законодавства.

Крім того, за словами Ставнійчук, Комісія назвала дуже важливим те, щоб законопроект викликав довіру і став серйозним фундаментом для легітимності та демократичності майбутніх парламентських виборів, повідомляє «УНІАН».

Венеціанська комісія зазначила, що всі питання, пов'язані з питанням виборчої системи, встановлення виборчого бар'єру, іншими виборчими процедурами, повинні бути предметом широкого політичного діалогу та основою для досягнення компромісів у цілому суспільстві.

При цьому Венеціанська комісія наголосила на важливості участі у цьому процесі громадських організацій, які опікуються питаннями виборів.

Також Комісії сподобалося те, що у парламенті є ще кілька законопроектів, які пов'язані зі змінами виборчого законодавства, оскільки це дозволить провести широку дискусію на парламентському майданчику.

Комісія вітала також те, що сьогодні на розгляді у парламенті знаходиться проект Виборчого кодексу, оскільки вважає дуже важливим кодифікацію виборчого законодавства. «Це дає надію Комісії на те, що найближчим часом Україна завершить роботу над Виборчим кодексом і, в кінцевому підсумку, отримає можливість виконувати свої зобов'язання перед Радою Європи у цьому питанні», - сказала вона.

Як повідомляв ForUm, 10 жовтня до Верховної Ради України було внесено законопроект про вибори народних депутатів.

У цей же день Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який був доопрацьований з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

588