Лідери держав-членів Європейського Союзу не погодилися включити у підсумкову декларацію саміту «Східного партнерства» слова про «перспективу членства» у європейському об'єднанні для усіх шести держав-учасників програми, визнавши «європейські прагнення та європейський вибір» лише деяких держав СП. Про це йдеться у прийнятій за підсумками дводенного саміту «Східного партнерства» декларації.

«Учасники Варшавського саміту визнають європейські прагнення та європейський вибір деяких партнерів і їхні зусилля, спрямовані на розвиток глибокої і стабільної демократії», - йдеться у документі, повідомляє «УНІАН».

Автори документа наголосили на необхідності дотримання державами-учасниками «Східного партнерства» основних демократичних принципів, підкресливши, що розвиток двосторонніх відносин з кожною країною буде залежати від темпу та ефективності проведених реформ.

«Партнери, які активніше будуть реформуватися, виграють більше від співробітництва з Європейським Союзом, включаючи більш близьку політичну асоціацію, більш глибоку поступову економічну інтеграцію з внутрішнім ринком ЄС і велику допомогу ЄС», - йдеться у документі.

Серед тез декларації є згадування про важливість створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. «У цьому контексті учасники Варшавського саміту чекають можливості завершення переговорів до запланованого на грудень 2011 року саміту Україна-ЄС», - йдеться у документі.

Учасники саміту також назвали однією із ключових цілей «Східного партнерства» запровадження безвізового режиму для держав-учасниць, назвавши першим кроком на цьому шляху підписання та успішну реалізацію угод про спрощення візового режиму та про реадмісію. «Як тільки ці угоди будуть укладені та ефективно введені в дію, Європейський Союз і держави-партнери будуть здійснювати поступові кроки до безвізового режиму в установленому порядку та індивідуально, у залежності від виконання умов добре організованої та безпечної мобільності, згідно з критеріями, визначеними у двоетапному плані дій щодо запровадження безвізового режиму», - наголошується у декларації.

Учасники Варшавського саміту зазначили, що реалізовані Україною та Молдовою плани щодо запровадження безвізового режиму можуть бути прикладом для інших держав-учасниць «Східного партнерства».

Як повідомляв ForUm, у другому саміті «Східного партнерства» у Варшаві 29-30 вересня взяли участь 7 президентів і більше 20 глав урядів із 27 держав Євросоюзу і шести країн-учасниць програми. Цей саміт вважається одним із найголовніших заходів першого в історії головування Польщі у Європейському Союзі.

Нагадаємо, ініціатором запровадження нової політики ЄС до держав східних сусідів, яку назвали «Східне партнерство», у 2008 році виступила Польща.

СП, на яке ЄС до 2014 року виділив 600 млн. євро, передбачає активізацію співробітництва з Україною, Білоруссю, Грузією, Молдовою, Азербайджаном і Вірменією.

Згідно з попереднім планом, 350 млн. євро планується виділити на багатосторонні проекти, 175 млн. євро - на реформи у цих країнах і 75 млн. євро - на проекти регіонального розвитку.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

618