З 1 жовтня у зв'язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», підвищуються розміри пенсійних виплат. Про це ForUm'у повідомили в прес-службі Міністерства соціальної політики.
Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 жовтня збільшується з 764 грн до 784 грн.
У зв'язку з цим буде проведено черговий перерахунок пенсій і надбавок та підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії в разі втрати годувальника на одного утриманця з 1 жовтня складе 784 грн, мінімальна пенсія в разі втрати годувальника на двох утриманців - 940,80 грн, на трьох і більше - 1176 грн, шахтарі, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у жовтні отримають пенсію в розмірі не менше 2352 грн.
Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 жовтня складе: для інвалідів I групи 1881,60 грн, II групи -1685,60 грн, III групи - 1489,60, для учасників бойових дій - 1293,60 гривень.
З 1 жовтня набирає чинності Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», яким внесено зміни до порядку нарахування пенсії за віком. Так, для встановлення пенсії за віком у розмірі не нижче прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, чоловікам необхідно мати не менше 35 років страхового стажу, а жінкам - 30 років. Обчислення надбавки до пенсій за понаднормовий стаж проводиться також з урахуванням цих норм. Але це положення не стосується вже призначених пенсій. Ці пенсії, як і раніше, будуть перераховані з урахуванням мінімального страхового стажу у чоловіків 25 років, а у жінок - 20 років.
Перерахунок мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормовий стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводиться пенсіонерам, які не працюють. Пенсіонерам, які працюють, пенсія буде перерахована після звільнення з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на дату звільнення.
Слід звернути увагу, що у випадку, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат або державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тому пенсіонери, які і працюють і не працюють, отримуватимуть пенсію в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Як повідомляв ForUm, уряд має намір у 2012 році підвищити виплати пенсій на 10%
Віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко впевнений, що прийняття пенсійної реформи сприятиме стабілізації пенсійної системи.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом