У 2012-13 р. в Україні знову виникне дефіцит первинного (нового) житла. Про це глава правління Державної іпотечної установи (ДІУ) Віктор Миргородський заявив кореспонденту ForUm'у на черговій нараді з учасниками ринку.

За словами фінансиста, «потенційний попит на первинне житло в країні досить великий». «Але з кризою довіру населення до банків і кредитного ринку було підірвано, тому цей попит перетворився на відкладений, прихований. Завдання ДІУ якраз і полягає в тому, щоб повернути інтерес до купівлі нових квартир за допомогою іпотечних механізмів», - сказав Миргородський.

Серед числа таких механізмів він називає надання банкам ресурсів для «подовження» іпотеки (підвищення терміну кредитування), для виділення кредитів не тільки населенню, але і забудовникам. Останнє, зазначив фінансист, дозволяє помітно стабілізувати стан будівельних компаній, які особливо гостро переживають економічну кризу.

У той же час ключовим ризиком для повноцінного відновлення іпотеки Миргородський вважає велику частку валютних кредитів в існуючому банківському іпотечному портфелі, яка сьогодні становить приблизно 80%. Крім того, за його словами, ще один ризик - очікування «другої хвилі кризи», що поширюється у світі. «Зрозуміло, що ми залежимо від стану світової економіки, - зазначає експерт. - Але, на відміну від Євросоюзу або США, у вітчизняній економіці зараз немає системних ризиків».


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

761