У Москві підписаний меморандум про взаєморозуміння між міністерством транспорту Російської Федерації, Міністерством транспорту і зв'язку України і «Внешэкономбанком» про організацію будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Меморандум підписали міністр транспорту і зв'язку України Костянтин Єфіменко, міністр транспорту РФ Ігор Левітін і голова «Внешэкономбанку» Володимир Дмитрієв.

Підписання цього документа стало першим кроком у реалізації проекту будівництва моста Крим - Кавказ. У жовтні цього року президенти двох країн на зустрічі в Геленджіку виразили зацікавленість у тому, щоб міст був готовий до 2014 року, до Олімпійських ігор у Сочі.

Проект, що обговорювався ще в радянські часи, був заморожений у середині 2000-х років за ініціативою Києва через територіальну суперечку з Москвою в Керченській протоці, зокрема з питання про приналежність Тузлинської коси.

Міст через Керченську протоку міг би скоротити транспортний шлях з українського Херсона до Новоросійська на 450 кілометрів. За оцінками експертів, транспортний перехід через Керченську протоку зробить Крим і російську частину Чорноморського узбережжя Кавказу єдиним курортним регіоном і стане першим кроком до реалізації найбільшого проекту - будівництва кільцевої магістралі навколо Чорного моря.

Раніше на різних рівнях висловлювалися попередні оцінки вартості будівництва і параметрів мостового переходу Крим - Кавказ. Так, за даними глави уряду Криму Василя Джарти, споруда моста обійдеться приблизно в 1 мільярд доларів, а повна вартість транспортного переходу, включаючи створення під'їзних шляхів і іншої інфраструктури, коливається від 1,4 до 1,7 мільярдів доларів.

Згідно проекту, розробленого російською проектно-будівельною фірмою у 2007 році, довжина моста складе 4,5 кілометра, ширина - 22 метри, висота - 50 метрів над рівнем моря. Біля країв моста будуть пішохідні тротуари і дві смуги для руху автотранспорту, шириною 7,5 метрів кожна. У центрі, між автомобільними смугами, будуть прокладені одна чи дві залізничні колії. Транспортний перехід здатний буде забезпечити переміщення через Керченську протоку до 10 мільйонів чоловік на рік. Планується також транспортувати по мосту через протоку зріджений газ у залізничних і автомобільних цистернах.

За матеріалами «УНІАН», РІА «Новини»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

725