Депутати вилучили із проекту Закону «Про всеукраїснький референдум» статтю, яка передбачала ухвалення на референдумі нової Конституції або скасування закону про внесення змін до Основного Закону. Таку поправку підтримали 236 народних депутатів.

Відповідно до поправки, із тексту документа вилучено статтю 16 «Всеукраїнський референдум щодо схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін до Конституції України, скасування або визнання таким, що втратив чинність, закону про внесення змін до Конституції України».

Водночас депутати залишили без змін ч.2 ст.15 документа, яка передбачає, що «шляхом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою український народ як носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні може реалізувати своє виняткове право визначати і змінювати конституційний устрій України шляхом ухвалення Конституції України у порядку, визначеному цим законом».

У даний час депутати розглянули майже 200 із 926 поправок до проекту Закону «Про всеукраїнський референдум» №6578.

Як повідомляв ForUm, Верховна Рада 3 червня прийняла у першому читанні проект закону «Про всеукраїнський референдум».

9 липня Верховна Рада прийняла поправку до закону про референдум, якою заборонено скасовувати зміни до Конституції України.

Сьогодні, 10 липня, парламентарії не підтримали поправки у законопроект, які звужують повноваження парламенту. Однією із цих поправок пропонувалося встановити, що на законодавчий референдум може виноситися питання про ухвалення або скасування закону України, а також про втрату чинності або визнання недіючим закону України. Депутати відхилили цю пропозицію.

Також вони не погодилися ще з однією поправкою, якою передбачалося, що закони, зокрема про внесення змін до Конституції, рішення щодо якиху було ухвалено на всеукраїнському референдумі, можуть бути змінені, скасовані, визнані такими, що втратили чинність або визнані недіючими на всеукраїнському референдумі, а Верховною Радою – не раніше ніж через 5 років після офіційного оголошення результатів відповідного всеукраїнського референдуму.

За матеріалами «ЛІГА», «УНІАН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

822