Газовий конфлікт з «Газпромом» примушує Білорусь шукати альтернативні маршрути постачань природного газу, зокрема в Литві, заявив міністр енергетики Білорусі Олександр Озерець під час зустрічі зі своїм литовським колегою Арвідасом Секмокасом.
За повідомленням міністерства енергетики Литви, як одне з можливих рішень Білорусь розглядає можливість отримувати енергоносії з майбутнього терміналу зрідженого газу.
Білорусі повністю залежить від постачань газу з Росії. При цьому майже 95% електроенергії Білорусь отримує, використовуючи природний газ, витрачаючи протягом року близько 21 мільярда кубічних метрів.
«Тому ми, як і ви, прагнемо диверсифікувати джерела енергії і зменшити залежність від російського газу», - сказав він.
Мінськ серйозно розглядає можливість імпорту газу з майбутнього литовського терміналу. Озерець цікавився, якими будуть параметри майбутнього терміналу, планами прокладки нових магістральних газопроводів і не виключив участі Білорусі в цих проектах, повідомляє «УНІАН».
За його словами, ініціативи Білорусі важливі і для Литви, тому двосторонні консультації триватимуть: «Ще в поточному році буде запропоновано як місце, так і потужність терміналу. Без всяких сумнівів, ми готові вам допомогти і, ухвалюючи рішення, прагнутимемо враховувати ваші інтереси», - сказав литовський міністр.
Він також звернув увагу на те, що Литва стурбована вибраним Білоруссю місцем для будівництва АЕС і виразив надію, що Мінськ знайде рішення, яке відповідатиме інтересам обох країн: «Це буде явним сигналом до того, що Литва в процесі диверсифікації постачань газу повинна максимально врахувати побажання Білорусі».
Як раніше писав ForUm, Білоруська сторона ввечері у вівторок надіслала «Газпрому» лист з повідомленням про початок відбору російського транзитного газу.
«Газпром» 22 червня обмежив постачання газу до Білорусі за борги до 30% від плану.
У свою чергу, президент Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився перекрити транзит російського газу через Білорусь.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна, у разі потреби, може збільшити об'єм прокачування газу до Європи на 30 млрд. кубометрів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом