Із ситуації, що склалася навколо парламентської депутатської групи «Народна самооборона», політики повинні винести урок. Про це в коментарі ForUm'у заявив політолог, директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна Володимир Фесенко.
«Мова йде про ліквідації депутатської групи «Народна самооборона». Це простий наслідок того, що більшість самооборонників перейшли на сторону коаліції: або вступили в її ряди, або фактично підтримують її дії. Луценко залишився майже без соратників у парламенті. І це головна причина сьогоднішньої ситуації в «Самообороні», - переконаний він.
Експерт не виключає, що наступним етапом розвитку подій може бути злиття «Самооборони» з політсилою Юлії Тимошенко «Батьківщиною». «Я цього не виключаю, - зазначив експерт. - Луценко на це натякає, хоч і не говорить чітко - до кого може прийти цивільний рух «Народна самооборона». Але це варіант цілком вірогідний. У Луценка і його політсили, унаслідок парламентських тенденцій, падіння популярності самого Юрія Віталійовича і «Самооборони», фактично не залишається іншої перспективи, як перейти в ряди політсили Юлії Тимошенко».
Також, коментуючи конфлікт Юрія Луценка і Давида Жванії, Фесенко зазначив, що «це не конфлікт, а дуже важливий урок на перспективу для багатьох українських політиків, зокрема, для тих, які вважають себе представниками демократичного табору. Коли політик дуже сильно залежить від свого спонсора, то це тільки питання часу, коли відбудуться такі події, як зараз у «Самооборони».
«Давида Жванію, як і багатьох інших депутатів-бізнесменів, не цікавила ідеологічна позиція «Народної самооборони». Його цікавила політична перспектива самого Луценка, а вона у нього свого часу була, він вважався майже спадкоємцем Ющенка і так далі. Ось Жванія і поставив свідомо на Луценка і новий політичний проект, почав спонсорувати. Але як тільки ситуація змінилася, як тільки Луценко і Тимошенко втратили владний статус, ставлення Жванії до колишніх соратників різко змінилося. Він, як справжній бізнесмен, почав шукати нормальні відносини з новою владою, почав пристосовуватися і це привело до розриву альянсу Луценко-Жванія. І Луценко втратив контроль над «Самообороною», оскільки насправді цей контроль був саме у Жванії. Це закономірний фінал, з якого необхідно витягувати урок», - резюмував він.
Як повідомляв ForUm, 18 червня шість народних депутатів з фракції «Наша Україна – Народна самооборона» увійшли до складу коаліції «Стабільність і реформи».
Серед них – Валерій Борисов, Давид Жванія, Володимир Марущенко, Олег Новіков, Сергій Харовський і Віктор Шемчук.
Лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко заявив, що депутат Давид Жванія купує своїх соратників з групи «Народна самооборона» в кабінеті голови апарату Верховної Ради. У свою чергу Давид Жванія заявив, що, якщо Луценко і далі відпускатиме в його адресу такі заяви, він подасть до суду.
Луценко також прогнозує, що депутатську групу з відповідною назвою у Верховній Раді буде ліквідовано.
Юлія Артамощенко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом