Королева Великобританії Єлизавета II призначила новим прем'єр-міністром країни лідера Консервативної партії Девіда Кемерона після того, як Гордон Браун оголосив про намір піти у відставку.

Таким чином, Кемерон став першим з 1997 року прем'єром-консерватором. Політик, якому зараз 43 роки, став також одним з наймолодших керівників кабінету в британській історії. Він на декілька місяців побив віковий рекорд Тоні Блера, який зайняв прем'єрську посаду за декілька днів до свого 44-річчя.
 

Крім того, Кемерон оголосив про формування коаліційного уряду з партією ліберал-демократів.

«Буде сформований повномасштабний коаліційний уряд між консерваторами і ліберал-демократами... Разом ми зможемо створити сильний і стабільний уряд, якого потребує наша країна», - сказав Кемерон.

Він поки не уточнив умови формування коаліції, проте зазначив, що їй доведеться нелегко на тлі проблем, що стоять перед країною.

«Перед Великобританією стоять найгостріші проблеми, що вимагають невідкладного рішення: величезний дефіцит бюджету, глибокі соціальні проблеми, необхідність реформи політичної системи», - сказав новопризначений прем'єр. «Упевнений, що коаліція - це правильний шлях», - підкреслив Кемерон.

Одним з найважливіших завдань нового кабінету прем'єр назвав «повернення довіри до політичної системи», її реформування у зв'язку зі скандалом навколо компенсацій витрат депутатів, не пов'язаних з їхньою безпосередньою політичною діяльністю.

«Я прийшов у політику, тому що люблю цю країну», - сказав Кемерон.

У свою чергу, президент США Барак Обама подзвонив новому прем'єр-міністрові Великобританії Девіду Кемерону і привітав його з призначенням на цю посаду. Про це мовиться в офіційній заяві, поширеній прес-службою Білого дому.

У розмові з британським прем'єр-міністром Обама підкреслив прихильність США «особливим відносинам» із Сполученим Королівством і запросив Девіда Кемерона відвідати з візитом Вашингтон цього літа.

«У США немає ближчого друга і союзника, ніж Сполучене Королівство», - наголошується в офіційній заяві Білого дому.

Під час розмови президент США поспішив запевнити свого співрозмовника у своїй «глибокій особистій прихильності особливим відносинам між двома країнами - зв'язку, який існував упродовж багатьох поколінь і був гарантом безпеки і процвітання наших країн і всього світу».

Що стосується колишнього прем'єр-міністра і лідера правлячої партії Гордона Брауна, то він залишається в парламенті, де представлятиме інтереси своїх виборців. «Що не зміниться ніколи, це те, що я - лейборист і завжди ним буду», - сказав політик.

Нагадаємо, жодна британська політична партія не набрала за підсумками загальних парламентських виборів, що пройшли 6 травня, абсолютної більшості мандатів у Палаті общин, що привело до створення «підвішеного парламенту» і необхідності переговорів про формування нового уряду.

За матеріалами «РІА «Новини», «Бі-бі-сі», «Newsru.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

571