В Одесі у власному будинку повісився моряк з судна «Фаїна», 42-річний Юрій Лісютін. Рідні і близькі впевнені - моряк наклав на себе руки через брак грошей, які йому нібито заборгував судновласник. Одна з версій - Юрію були необхідні кошти на лікування доньки.
Сусідка Лідія Іванівна була останньою, хто бачив Юрія перед смертю. Жінка розповідає, сусіда знайшли повішеним на звичайному стільці. Каже, що вночі Юрій подзвонив по телефону до неї з проханням позичити гроші, а вона трохи грубо відмовила йому, тепер кається.
Колишня дружина і двоюрідний брат через трагедію відмовилися спілкуватися з журналістами. Моряк Олексій Кочерга, з яким Юрій був у полоні на «Фаїні» упевнений, що причиною суїциду стали гроші, точніше їх брак. Розповідає, вони разом намагалися повернути борг судновласника, на якого працювали, повідомляє «ТСН».
Юрист, який представляв інтереси п'яти фаїнівців, показує копію контракту Лісютіна. Каже, чоловік відразу після полону попрямував у другий рейс того ж судновласника, проте, коли повернуся, йому виплатили тільки третину обіцяної компенсації. За словами юриста, моряк отримав лише 1742 дол. замість 6700 дол., тобто його обкрали, а судновласник сказав: «Ми тобі нічого не винні, звертайся хоч до президента хоч до Господа Бога».
Представник судновласника, на якого працював Лісютін, заборгованість перед небіжчиком заперечує. Стверджує, що він особисто зняв моряка з другого рейса, коли дізнався, що теплохід знову проходитиме через Аденську затоку.
Тим часом ще четверо полонених з «Фаїни» стверджують - судновласник не розрахувався з ними до кінця, і збираються судитися і доводити це в суді.
Нагадаємо, українське судно «Фаїна» було захоплене сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року біля берегів Кенії. Корабель, що йшов під прапором Беліза до Кенії, перевозив військову техніку, зокрема близько 30 танків Т-72, а також запчастин до бронетехніки.
Hа борту «Фаїни» був 21 член екіпажу: 17 українців, 3 росіяни і 1 латвієць. Капітан судна, громадянин Росії, помер незабаром після захоплення судна.
4 лютого 2009 року сомалійські пірати отримали 3,2 млн. доларів викупу за український суховантаж з військовою технікою і покинули судно, а 13 лютого екіпаж судна прибув до Києва.
У березні моряки з Faina звернулися в прокуратуру і до Президента Віктора Януковича, щоб ті розібралися, чому працедавець не розрахувався з ними за рейс.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом