Закон «Про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів», який на перший погляд повинен був стати відправною точкою для боротьби з виведенням капіталу за межі України шляхом використання компаній, зареєстрованих в офшорних юрисдикціях, насправді не має механізму блокування виведення коштів з України. Про це заявив колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов.

За його словами, норми цього закону досить суперечливі і нечітко сформульовані, що дає можливість зацікавленим особам спростити процедуру легалізації капіталу за кордоном.

«Неозброєним оком видно, що сам законопроект готувався в стислі терміни. Звідси - невисока якість документа. Він не має ні чіткості формулювань, ні механізму реалізації, ні реального комплексу заходів, спрямованих на протидію незаконному виведенню капіталу з України. Прикриваючись гарними гаслами і деклараціями, цей закон насправді дає можливість спростити процедуру оформлення виведення капіталу з України», - сказав Арбузов.

Зокрема, він звернув увагу на те, що українські законодавці випустили з уваги поняття «трастової угоди», а отже, і весь подальший процес легалізації виведених коштів.

«З подивом виявив, що закон, спрямований на забезпечення блокування виводу капіталу, не має жодної згадки про ключову ланку в ланцюжку - трастову угоду. А це означає, що реальні власники капіталу і далі можуть безконтрольно управляти своїми активами за кордоном за допомогою третіх осіб, пов'язаних з власниками капіталу», - зазначив Арбузов.

Наприкінці він зазначив, що даний закон не буде мати належного ефекту і результату, оскільки створив правову колізію у вітчизняному законодавстві.

«Ухвалюючи такі закони, необхідно враховувати досвід вже діючих норм у цій сфері, а не займатися імітацією бурхливої діяльності, створюючи правовий хаос. Незважаючи на гучні заяви, норми цього закону створили сприятливий ґрунт для процвітання офшорів і сприяють подальшому відтоку капіталу з України», - резюмував Арбузов.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
11