Інвестор не йде в Україну, оскільки не знає, що буде в країні в найближчі п'ять років. Таку думку ForUm'у висловила заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічної політики, народний депутат України (ВО «Батьківщина») Ксенія Ляпіна.

«Безумовно, інвестор не залишається в першу чергу з причини корупційних складових. І важливо, що парламент хоча б у першому читанні ухвалив низку антикорупційних законів. Це є позитивним сигналом для МВФ і інвесторів, що все ж таки ми готові боротися», - заявила вона.

«Друге, що потрібно - стабільність курсу. У ситуації розгойдування курсу, нескінченній зміні величин, коли ніхто не може сказати, до якої межі він може вирости - ніхто не буде інвестувати», - зауважила Ляпіна.

Крім того, за її словами, важливим для поліпшення інвестклімату є проведення реформ в Україні. «Сьогодні інвестор чому не йде в Україну? Інвестору важливо бачити перспективу, хоча б на найближчі п'ять років», - пояснила нардеп.

«Третій сигнал інвестору - економічна кон'юнктура, на яку можуть вплинути реформи. Рішення - в руках уряду, і роботу потрібно інтенсифікувати. Хоча зрозуміло, що нестабільність і очікування формування нового уряду після виборів у ВР не сприяє цьому. Як шлагбаум закрився: провести щось реально реформаторське неможливо. Економічних реформ поки немає. Хоча подивимося, що буде 14 жовтня (під час проведення чергового засідання парламенту. - Ред.)», - додала Ляпіна.

Водночас парламентарій упевнена, що очікувати інтенсивних кроків з реформування України до завершення каденції чинного парламенту і, відповідно, уряду не варто.

Нагадаємо, 2 жовтня 2014 року пройшла зустріч Президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з представниками компаній, що входять в «Європейську бізнес асоціацію» і Американську торговельну палату. Її лейтмотивом стала необхідність інвестування в українську економіку.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1599 грн.
12