Міністерство енергетики та вугільної промисловості погодило застосування з 29 серпня графіків аварійних відключень електроенергії щодо побутових споживачів, у той час як промислових споживачів аварійні відключення не торкнуться, повідомляє прес-служба міністерства.

Зокрема, відключення здійснюватимуться у відповідності з «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом Міненерговугілля №142 від 12 лютого 2014 року.

Раніше про можливість тимчасового припинення електропостачання у зв'язку з дефіцитом потужностей в об'єднаній енергосистемі України повідомила енергопостачальна компанія ПАТ «Прикарпаттяобленерго» (Івано-Франківськ).

За її даними, за дорученням НЕК «Укренерго» і профільного міністерства енергетики змушені вводити графіки аварійних відключень з метою економії палива. Згідно з інформацією, відключення будуть відбуватися за погодженим з обладміністрацією графіками під час ранкових і вечірніх пікових навантажень - 9:00-11:00 і 20:00-22:00. Відключення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин, а графіки будуть введені в дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера ОЕС України, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Рішення вдатися до таких методів обумовлено розбалансуванням між виробництвом і споживанням електроенергії через дефіцит палива і гідроресурсів. Для кожного регіону встановлені конкретні ліміти потужності, і в разі, якщо область перевищить споживання електроенергії, в дію вводяться графіки аварійних відключень.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом