Банкіри прогнозують зацікавленість населення у купівлі казначейських зобов'язань в інвалюті.
«Поки що кількість інструментів, які дозволяють населенню мінімізувати валютні ризики, є недостатньою. Введення такого фінансового інструменту з боку основних регуляторів і дійових осіб фінансового ринку (Мінфін і НБУ) є позитивним кроком для ринку. Валютні казначейські зобов'язання можуть стати основним інструментом для зменшення валютних ризиків», - вважає замдиректора департаменту фінансів Платінум Банку Оксана Іщенко.
На думку голови правління Кредитпромбанку Віктора Леонідова, зацікавленість населення у новому інструменті буде викликана тим, що він складе конкуренцію валютним депозитам.
«За своєю економічною суттю казначейські зобов'язання є аналогом банківських строкових депозитів. Тому, на мою думку, це посилить конкуренцію у банківському секторі», - зазначає банкір, повідомляють «Українські новини».
Він також зауважив, що даний фінінструмент спрямований на підвищення довіри населення до уряду.
Погоджується з колегами у тому, що вищевказані папери викличуть інтерес у населення, і Сергій Романовський, замдиректора казначейства банку «Кредит-Дніпро».
«Казначейські зобов'язання в інвалюті можуть стати дуже цікавим інструментом. Якщо буде підтримуватися ліквідний ринок цих паперів, безумовно, істотна частка валютних депозитів буде трансформуватися у цей інструмент», - підкреслює банкір.
Він також уточнив, що зацікавленість буде викликана і тим, що ці цінні папери випущені на пред'явника.
Нагадаємо, Міністерство фінансів продало казначейські зобов'язання серії А на 47 млн доларів у період з 10 по 17 жовтня.
Наприкінці вересня Банкнотно-монетний двір Національного банку почав друкувати казначейські зобов'язання в інвалюті для фізосіб.
На початку липня Верховна Рада дозволила емісію казначейських зобов'язань в іноземній валюті.
На початку вересня Кабінет Міністрів схвалив випуск таких паперів на 200 млн доларів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом