Опозиційний блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі «Грузинська мрія» збільшив на парламентських виборах у Грузії відрив до 57,13% (85 тисяч 894 голоси) від партії Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух», у якої - 38,14% (57 тисяч 336 голосів) після підрахунку 9,9%, або 373 з 3766 протоколів, свідчать дані ЦВК, опубліковані на його сайті.

Дані надано за пропорційною системою (партійними списками).

Раніше, за результатами підрахунку 5,26% протоколів, опозиційний блок «Грузинська мрія» лідирував на парламентських виборах у Грузії з 51,62% (35 тисяч 275 голосів), у партії «Єдиний національний рух» було 43,85% (29 тисяч 965 голосів) за пропорційною системою.

Згідно з попередніми даними ЦВК по мажоритарних одномандатних округах, в даний час опозиційний блок лідирує з невеликим відривом у два округи (27 у «Грузинської мрії» проти 25 у правлячої партії). Дані по 21 округу ще не надходили.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі визнав перемогу опозиції на виборах у грузинський парламент за партійними списками, але заявив, що правляча партія лідирує по одномандатних округах.

«Ми повинні навчитися працювати разом, незважаючи на напружену передвиборчу кампанію», - сказав Саакашвілі.

Він назвав виборчу кампанію не тільки напруженою, але й «емоційною» і «трохи брудною». При цьому глава держави зазначив, що передача повноважень новому парламенту повинна відбутися цивілізовано.

«Я як президент є гарантом того, що передача повноважень новому парламенту здійсниться безболісно в рамках конституції і демократії», - сказав Саакашвілі.

Він додав, що за партійними списками опозиція перемагає за рахунок виборців у Тбілісі.

Нагадаємо, у понеділок в Грузії пройшли парламентські вибори. Серед 150 депутатів 77 осіб будуть обрані за пропорційною системою, тобто за партійними списками, ще 73 парламентарії пройдуть по одномандатних округах. За «партійні» місця змагалися два виборчі блоки і 14 партій, вони зможуть пройти до парламенту, якщо наберуть 5% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Голосування, що пройшло у понеділок, під час якого на чотирирічний термін обиралися 150 народних представників, викликає особливий інтерес, тому що вже наступного року, після виборів президента, в країні зміниться суспільно-політичний лад, при якому парламент і уряд, зокрема прем'єр, отримають значно більше повноважень.

За матеріалами РІА «Новини», «ІТАР-ТАРС»


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

308