Українська економіка зовсім не приречена на дефолт і обвал національної валюти після виборів. Про це кореспонденту «Росбалта» заявив український політолог Володимир Фесенко, коментуючи прогноз провідного експерта з соціальних питань Центру Разумкова Павла Розенка.

За словами Володимира Фесенка, Павло Розенко не цілком об'єктивний, коли говорить про те, що Нацбанк не має іншого виходу, крім як «включити» друкарський верстат. «Я відразу зверну увагу на показовий факт: при колишній і нинішній владі ми який рік обговорюємо тему дефолту. Коли були «помаранчеві» - «регіонали» лякали дефолтом. Як тільки до влади прийшов Віктор Янукович - опозиція лякає дефолтом і обвалом національної валюти. Треба пам'ятати і про те, що той же Павло Розенко був заступником міністра соцполітики в попередньому уряді. І це швидше політична, ніж експертна позиція. Він виступає скоріше політичним опонентом влади», - вважає політолог.

«Звичайно, в країні є напруга через футбольний чемпіонат і соціальні виплати. Є й ризики. Думаю, що українська влада пішла на соцвиплати, розуміючи певні ризики. Але вони б не пішли на них, якби ризики були занадто великі. Але знову ж - з огляду на досвід і професіоналізм багатьох членів Кабміну - вони б на авантюри не пішли», - упевнений експерт.

«Серед економістів багато років іде дискусія про те, що країні потрібно переходити на плаваючий курс національної валюти. Зараз його тримають лише тому, що це якийсь психологічний фактор - необхідно, щоб було відчуття стабільності. Тому що інакше можуть виникнути соціальні проблеми. Але, нагадаю, що востаннє серйозні соціально-економічні проблеми українці відчували у 2008 році, коли курс валюти впав майже вдвічі. І той же Павло Розенко повинен про це пам'ятати, тому що він працював тоді у виконавчій владі», - резюмує Володимир Фесенко.

Раніше голова ради НБУ Ігор Прасолов заявив, що гривня залишиться стабільною, а економічно обґрунтованих передумов для різкої зміни курсу немає.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

345