Національний банк у своїй роботі керується винятково економічними методами.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході «круглого столу» на тему «Інвестиційний клімат у фінансовому секторі: що перешкоджає притоку капіталу?» заявила заступник голови НБУ Віра Ричаківська.

За її словами, зараз бізнесу потрібні якомога менші відсоткові ставки по кредитах, і Нацбанк зі свого боку вживає цілу низку заходів для поліпшення ситуації на кредитному ринку. Зокрема, лише цього року вже тричі знижувалася облікова ставка і один раз - ставка рефінансування, що стало сигналом для ринку.

«Національний банк багато робить для того, щоб вийти на кредитну базу довгострокову. Зміни щодо порядку формування обов'язкових резервів - це певні преференції за довгостроковими зобов'язаннями і позиками», - підкреслила представник НБУ. Крім того, вона додала, що питання формування хорошої пасивної бази для кредитів є одним із головних для Нацбанку.

У той же час вона закликала «дивитися на роботу ширше і не відкидати те, що великий вплив має тіньовий сектор». «У нас в Україні у позабанківському секторі обертається чимала сума», - сказала вона.

Крім того, говорячи про довгий ресурс, потрібно говорити і про надійність, підкреслила Ричаківська і нагадала, що кризовий період 2008 року істотно похитнув довіру до банківської системи, але у той же час вона поступово і постійно відновлюється. «Ми ввійшли у позитивний тренд», - зазначила вона.

Разом з тим, питання про високі кредитні ставки у банках, що працюють на українському ринку, потрібно задавати самим банкірам, а не регулятору. Ричаківська зазначила, що на сьогоднішній день стоїть питання не у кількості ресурсу, а у тому, кого і на яких умовах кредитувати.

Що стосується активного співробітництва між НБУ та Міністерством фінансів, Ричаківська зазначила, що у цьому немає нічого дивного, оскільки «весь фінансовий ринок та економіка держави - це спільне завдання».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

554