Банкіри не підтримали критику грошово-кредитної політики, що проводиться Національним банком України, з боку голови Асоціації українських банків (АУБ) Олександра Сугоняка. За їхніми словами, у сфері банківського регулювання дійсно існує низка невирішених проблем, однак з точки зору доступу до ресурсів і підтримки макроекономічної стабільності у фінансистів до Нацбанку претензій немає.

Так, член ради НБУ Роман Шпек зазначив, що з подивом сприйняв заяву Олександра Сугоняка про те, що відсутність «Основ грошово-кредитної політики», що розробляється радою Нацбанку, може призвести до дестабілізації курсу гривні. «Так, можна погодитися, що досить тривалий період у Ради НБУ немає повноважень, які закінчилися ще у 2010 році. Основні принципи не затверджені на 2011 і на 2012 роки. Це порушення Конституції і закону «Про НБУ». І це питання має бути вирішено найближчим часом. Але стверджувати, що без розроблених «Основних принципів грошово-кредитної політики» НБУ не забезпечує стабільність гривні, м'яко кажучи, не коректно», - вважає Шпек, передають «Подробности».

За його словами, ключовим завданням НБУ відповідно до законодавства є забезпечення стабільності грошової одиниці України. При виконанні своєї основної функції НБУ виходить з пріоритетності досягнення та підтримки цінової стабільності в державі, а так само сприяє дотриманню стійких темпів економічного зростання і підтримує економічну політику Кабінету Міністрів. «І ця діяльність успішно ведеться, навіть незважаючи на відсутність «Основних принципів» - виходячи з поточної економічної ситуації в країні і на базі аналізу мінливої ​​ситуації у світовій фінансовій системі», - зазначив Шпек. Так, за його словами, протягом 2011 року обсяг кредитування для підтримки економічного розвитку збільшився на 9,6% порівняно з 0,9% у 2010 році. При цьому рівень доларизації банківських кредитів зменшився до 41% у порівнянні з майже 47% станом на 1 січня 2011 року (на початок 2009 року - 60%). На думку банкіра, це сприяє зниженню ризиків за зовнішніми факторами.

Практикуючі банкіри, в свою чергу, вважають, що в заявах Сугоняка більше політики, ніж здорового глузду й аналізу. «У банківського співтовариства до сьогоднішнього дня залишалася лише одна актуальна проблема - діючий порядок розрахунку валютної позиції, який не дозволяв відносити на позицію резерви, сформовані під валютні кредити», - говорить голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін. Однак, за його словами, в найближчі дні ця проблема буде вирішена, тому що НБУ спільно з декількома найбільшими банками запускає пілотний проект, згідно з яким банкам буде дозволено перейти на старий порядок розрахунку нормативу валютної позиції - і для закриття позиції купувати валютні облігації. «Цей механізм працюватиме», - погоджується голова правління «Ерсте Банк» Павло Цетковський.

Голова ради директорів «Дельта Банку» Микола Лагун також зазначив, що не згоден з тим, що НБУ утримує курс гривні на шкоду економічному розвитку і на шкоду банківській системі, стримуючи кредитування. За його словами, зараз на коррахунках банків у НБУ накопичено понад 20 мільярдів гривень, що означає наявність у банків понад 5 мільярдів гривень, які в будь-який момент можуть бути спрямовані на кредитування. «І те, що банки не відправляють ці кошти в економіку - не вина Національного банку. Причина - відсутність платоспроможного позичальника, наявність «поганих» активів у банків після кризи, непрозора, корумпована судова система, а також недостатній практичний законодавчий захист кредиторів», - підкреслив Лагун.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

519