Ситуація на валютному ринку протягом року буде складною, але фундаментальних загроз для стійкості курсу гривні немає, розповів глава Нацбанку Сергій Арбузов, пише «Комерсант-Україна».

«Вона (стійкість. - Ред.) залежатиме від того, яким виявиться платіжний баланс. Ми розраховуємо, що він змінюватиметься протягом року, а наше сальдо стане позитивним», заявив він.

Дефіцит платіжного балансу у січні склав $ 889 млн. Як пояснив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький, збільшення дефіциту платіжного балансу пов'язане з погашенням заборгованості по торгових кредитах. «Без урахування цього ситуативного чинника зведений платіжний баланс був би зведений з профіцитом у $ 401 млн навіть вище, ніж у січні 2011 року», - стверджує він.

Крім першого за останні 12 місяців профіциту поточного рахунку ($ 307 млн), у січні також спостерігалося двократне зниження відтоку готівкової валюти до $ 0,5 млрд. В умовах складної ситуації на ринку зовнішніх позик було зафіксовано залучення кредитів і облігацій у січні на $ 351 млн, у тому числі короткострокових на $ 774 млн.

Більш того, за підсумками лютого в Нацбанку допускають різке зменшення дефіциту платіжного балансу, оскільки знизилася потреба ринку в інтервенціях НБУ. «Чисте сальдо валютних інтервенцій у лютому було у вісім разів менше, ніж у січні. На ринок практично не виходили, всього по два рази з купівлею та продажем», - заявив пан Литвицький. У січні НБУ витратив $ 894 млн на підтримку курсу гривні.

За словами аналітика ІК «Ренесанс Капітал Україна» Анастасії Головач, різке скорочення інтервенцій пов'язане з дефіцитом гривневої ліквідності через сплати підприємствами податку на прибуток. «Крім того, зараз спостерігається збільшення пропозиції валюти, що пов'язано з інтересом нерезидентів до українських ОВДП. У такій ситуації пропозиція валюти була достатньою, тому потреби в інтервенціях НБУ не було», - зазначає вона.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

422