Дії Сергія Арбузова на посаді голови Національного банку заклали основу для яскравого кар'єрного зростання і розвитку банківського сектора на основі стабільності і довіри, пише в редакційній статті «На півдорозі до зміни України» газета «Комсомольская правда» (Росія).

На думку авторів статті, всього за рік НБУ вдалося стати важливим центром прийняття рішень, приступити до розробки золотих родовищ України, випустити золоті інвестиційні монети та впровадити спільно з Міністерством фінансів валютні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Як тільки цей нестандартний інструмент запрацює, з його допомогою український Центробанк має намір щорічно залучати всередині країни не менше 4,5 млрд дол.

«Іншим ключовим моментом його (НБУ) діяльності стало забезпечення стабільності курсу та низької інфляції, що мало призвести до підвищення інвестиційної привабливості України, - пише видання. - Ні ліберальні економісти, ні навіть симпатики Національного банку не могли припустити, що інфляція за підсумками року (4,6%) виявиться набагато меншою від запланованої (8,9%)». Тоді як в інших країнах (наприклад, США, Великобританії) вона виявилася вищою за очікувану.

Оцінюючи показники зростання кредитування в Україні за підсумками 2011 року (9%), видання зазначає, що вони випереджають показники банків єврозони на 4,4% (за підсумками 11 місяців).

Успішними також виявилися спроби НБУ впорядкувати відносини між кредитором і позичальником, а також заходи щодо збільшення регулятивного капіталу відповідно до базельских вимог. «У цілому в НБУ упевнені, що на 90% реалізували свої плани, щоб захистити ринок від проблем, які насуваються ззовні», - зазначає видання, додаючи, що успіхи НБУ щодо недопущення кризи визнали навіть у місії МВФ в Україні.

У той же час, деякі з дій НБУ піддалися різкій критиці. Зокрема, «паспортизація» валютообміну, а також ідентифікація клієнтів банків шляхом заповнення анкет. Однак, незважаючи на політичні оцінки, обидва ці заходи дозволили виключити Україну із «сірого» списку FATF, куди вона потрапила на початку 2010 року.

Незважаючи на однобічні запозичення коштів Україною тільки на західних ринках, у виданні зазначають, що в НБУ мають намір подолати цей недолік, залучаючи кошти в країну з Китаю, Саудівської Аравії та інших країн-партнерів.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

418