У середу, 14 грудня Мінфін здійснив найбільше розміщення державних облігацій за останні два місяці. Традиційно учасники ринку купували ОВДП, індексовані на валютний курс. Від розміщення держава отримала 1 млрд 21 млн грн. Експерти пов'язують таку активність з двома факторами. По-перше, банки «переводять» свої кошти, які вони отримали у той же день від погашення ОВДП.


Другий фактор - істотне збільшення обсягів гривні у банківській системі. Залишок коштів на кореспондентських рахунках банків 15 грудня склав 20,3 млрд грн., що майже на 6 млрд більше, ніж місяць тому. Це відразу позначилося на міжбанківській ціні ресурсів. Ставки овернайт впали до 3% річних. Напередодні Нового року банки формують надлишкову ліквідність, тому зазвичай в цей період активність міжбанківського ресурсного та валютного ринку падає. Банкіри готуються до новорічних свят, які краще проводити, коли у банку є комфортна «подушка» ліквідності, повідомляє «РБК».

Цю хорошу традицію, схоже, вирішив підтримати і Мінфін, який приготував «під ялинку» новий для українського фондового ринку інструмент - внутрішні державні облігації, номіновані у доларах США. Перше розміщення їх планується здійснити сьогодні, 16 грудня.

Незважаючи на передріздвяне падіння активності на валютному ринку і відсутність у банків досвіду роботи з такими ОВДП, учасники ринку прогнозують інтерес до валютних облігацій. Це пов'язано з перевагами, які надають ці облігації їх власникам. Крім того, що банки зможуть вигідно розмістити (очікується, що прибутковість буде на рівні українських євробондів) надлишкову валютну ліквідність, вони зможуть у разі виникнення труднощів з гривневою ліквідністю отримувати від НБУ рефінансування під заставу цих ОВДП, вважають вітчизняні експерти.

Цього року і уряд, і НБУ нарешті всерйоз взялися за розширення інвестиційних інструментів для внутрішніх та зовнішніх інвесторів. Залишилось дочекатися від НБУ першого випуску інвестиційних монет, який очікується у найближчі дні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

468