Новостворена Незалежна асоціація банків України (НАБУ) покликана вирішувати три ключових завдання: знаходити компроміс з держорганами, збалансувати інтереси її членів і налагодити діалог з банківськими клієнтами, йдеться у публікації журналу «Деньги».

Причиною створення організації, пише видання, стала незадоволеність роботою Асоціації Українських банків (АУБ). Як розповів виконавчий директор НАБУ, голова правління банку «Строкієвський» Юрій Яременко, «12-13 найвідоміших банкірів країни, які є членами ради АУБ, приходили до виконавчого керівництва організації з метою призначити дату проведення ради, на якій обговорити насущні банківські проблеми. Керівник до них просто не виходить, і так три рази протягом двох місяців. Зрозуміло, що вся їхня робота зараз полягає у тому, щоб утриматися на своїх місцях».

У той же час, глава правління «Укрсоцбанку», голова ради НАБУ Борис Тимонькін наголосив, що спроби вдосконалити роботу вже діючої Асоціації українських банків виявилися безрезультатними.

Керівним органом НАБУ стане Рада, що складається із 19 банкірів, які представляють великі, середні та дрібні банки, а також банки з іноземним та українським капіталом. Всього, за даними Яременка, на банки, що ввійшли до НАБУ, припадає близько 70% активів української банківської системи. При цьому керівництво НАБУ пропонує іншим банкам вступати до її лав, якщо вони поділяють принципи Асоціації.

«Конфліктів не буде, - запевнив видання Ярменко. - Адже Асоціація створювалася на узгоджених принципах, а вони у банківській системі не міняються століттями - стабільність і довіра». До того ж, за його словами, одразу після оприлюднення Декларації про консолідацію банківської системи припинилися висловлювання керівників великих банків на тему, чи потрібні дрібні банки. Невеликі банки припинили говорити, що їм заважають банки з іноземним капіталом. «Вийшло, що система чекала на цей документ», - зробив висновок Юрій Яременко.

У свою чергу, Борис Тимонькін зазначив, що кожні два роки Рада НАБУ, а не з'їзд, обиратиме нового главу. За такою ж процедурою обиратимуть і виконавчого директора.

Очікується, що у НАБУ буде створено п'ять комітетів, за кожним із яких закріплять по одному співробітнику, а очолять комітети або члени Ради, або авторитетні банкіри. Передбачається, що це будуть комітети з фінансового обліку та податкового законодавства; банківського регулювання; валютного законодавства, платіжних систем; захисту прав кредитора.

НАБУ, за словами її учасників, буде виключно банківською асоціацією. У перспективі розглядається і питання входження в Асоціацію регіональних структур.

При цьому в Асоціації впевнені, що результати їхньої роботи не змусять себе довго чекати. «Потенціал української банківської системи величезний. На наш погляд, для вирішення важливих стратегічних завдань для банківської системи потрібна структура, яка б консолідувала думку всього банківського сектора, сподіваємося, що НАБУ стане такою структурою», - пояснив Юрій Яременко.

Нагадаємо, 4 листопада відбулися установчі збори Незалежної асоціації банків України (НАБУ), а потім її публічна презентація 7 листопада. Як відомо, в установчих зборах взяли участь понад 80 банків, із них статутні документи підписали 57 банків, включаючи 13 банків із першої групи.

Головою Ради НАБУ обраний Борис Тимонькін - голова правління «Укрсоцбанку» (UniCreditBank, входить до групи найбільших). Його заступниками - Юрій Блащук, голова наглядової ради PlatinumBank (входить до групи невеликих) і Світлана Скосирська, голова правління банку «Київ» (входить до групи середніх). Виконавчим директором НАБУ став Юрій Яременко, голова правління банку «Старокиївський» (входить до групи невеликих).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1037