Підняття вимог до обов'язкового резервування під короткострокові вклади у валюті з 6% до 7,5% спонукає банки знизити ціну залучення валютних пасивів.

Таку думку висловив директор Департаменту з управління валютними резервами і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубіхвост під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютні ресурси: як їх утримати у банківській системі і змусити працювати на економіку?»

За оцінками представника НБУ, за підняття нормативної планки банкам доведеться додатково зарезервувати близько 1 млрд гривень.

«Щоб зберегти свої прибутки, вони будуть змушені знизити ціну залучення валютних пасивів. Наша мета – не відняти у банків гроші. Наша мета – дати сигнал ринку, що ми бачимо падіння кредитного портфеля у валюті з початку року, у той час як пасиви у валюті зросли», - зазначив Дубіхвост.

За його словами, значних проблем з ліквідністю у банків немає. Свідченням цього є у т. ч. тільки одна заявка на 44,5 млн гривень, яку НБУ отримав на недавньому позачерговому тендері з підтримання ліквідності банків (пропозиція була 1 млрд гривень). Однак, за словами Дубіхвоста, у системі поки є надлишок валюти (на кореспондентських рахунках банків – 9,3 млрд доларів).

Поточні нюанси з гривневою ліквідністю на ринку голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін назвав закономірним результатом надмірного захоплення банками і населенням валютою, а також сезонним фактором. «Звідки взялися 9 млрд доларів у банків? Те, що витрачено і вкладено у кредити. Це частина грошей наших клієнтів, які принесли депозити. Як тільки поведінка цієї маси почне змінюватися і частково більше гривні буде використовуватися, а не весь її обсяг буде конвертуватися в долари, то легше буде»,- зазначив банкір.

Джерело: ZN.UA

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

894