Робота парламентської Тимчасової спеціальної комісії з розробки проекту закону про вибори народних депутатів - це не імітаційний процес. Про це в ефірі «5 каналу» заявила радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук.

«Сьогодні відбувається насправді не імітаційний процес. На сьогоднішньому засіданні ТСК градус кипіння був значно нижче, ніж на попередньому. Сьогодні народні депутати працювали, по-моєму, в абсолютно конструктивному, спокійному режимі», - зазначила радник Президента.

Ставнійчук повідомила, що на засіданні розглянули чинний закон про вибори і всі законопроекти, зареєстровані у ВР, а також проект Робочої групи при Президентові України.

«Ситуація сьогодні виглядає набагато краще, ніж, скажімо, два тижні тому. Те, що політичні сили в парламенті сіли за один стіл і, нарешті, почули один одного - це крок до консенсусу, до необхідного компромісу, до напрацювання дійсно демократичного закону, щоб парламентська виборча кампанія не була такою, як вибори 2010 року», - вважає вона.

Говорячи про типи виборчих систем, Ставнійчук зазначила, що вона є прихильницею відкритих регіональних списків, і саме до цієї системи схиляється більшість експертів, але «це питання пов'язане з політичною реальністю - треба виходити з того, яка система буде підтримана більшістю голосів у парламенті».

«Насправді керівництво всіх політичних сил зацікавлене у серйозних важелях впливу на формування списків. Саме тому представник опозиції Григорій Немиря на засіданні Венеціанської комісії наполягав, щоб вона рекомендувала Україні зберегти чинний закон із закритими списками. Комісія цю пропозицію до уваги не прийняла», - повідомила радник Президента.

Нагадаємо, до порядку денного роботи парламенту включені п'ять законопроектів про вибори до ВР.

31 жовтня секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявив, що Парламентська асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не вводити змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками.

У той же день радник Президента Марина Ставнійчук. попередила, що проект закону про вибори нардепів, внесений представниками більшості, містить в собі низку неконституційних положень і буде ветований Президентом, якщо його приймуть в сьогоднішньому вигляді.

3 листопада в парламенті було створено Тимчасову спеціальну комісію з розробки єдиного законопроекту про вибори народних депутатів.

10 листопада голова цієї комісії, депутат від фракції НУ-НС Руслан Князевич заявив, опозиція готова повернутися до змішаної системи виборів у ВР за умови зміни пропорцій - 300 народних депутатів обирати за пропорційною системою, а 150 - за мажоритарною.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

643