Парламентська асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не вводити змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками.

Про це секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт заявив сьогодні під час комітетських слухань щодо законопроектів про вибори народних депутатів.

Він зауважив, що законопроект про вибори народних депутатів, розроблений представниками більшості і зареєстрований у Верховній Раді, має низку відмінностей від проекту закону, розробленого робочою групою при Президентові України на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, який аналізувала Венеціанська комісія.

Маркерт зазначив, що будь-яка виборча система не повинна припускати надання переваг будь-якій з політичних сил, а повинна створювати рівні умови для всіх.

«Односторонні зміни підірвуть довіру виборців до виборчої системи», - сказав він, повідомляє «УНІАН».

За словами секретаря Венеціанської комісії, змішана система виборів є дуже проблематичною, і Україна вже мала негативний досвід проведення виборів за такою системою.

«Змішана система може призводити до зловживань», - додав він.

Нагадаємо, 10 жовтня до Верховної Ради України було внесено законопроект про вибори народних депутатів. Авторами даного законопроекту виступили представники більшості.

Законопроект передбачає, що вибори народних депутатів проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, коли половина кількісного складу парламенту обирається за пропорційною системою в загальнодержавному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, а друга половина - за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

У цей же день Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який був доопрацьований з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1368