Конституційний суд розтлумачив положення ч. 3 ст. 62 Конституції, як неможливість підстави звинувачення на фактичних даних, отриманих у результаті оперативно-розшукової діяльності уповноважених осіб з порушенням процедури отримання доказів, а також збору доказів неуповноваженою на це особою.

Відповідне рішення суд оголосив на засіданні.

КС, зокрема, зазначив, що перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та прийняття законного рішення у справі.

Суд також підкреслив, що оперативно-розшукові дії можуть проводитися виключно визначеними в законі про оперативно-розшукову діяльність державними органами і їх посадовими особами, які зобов'язані діяти лише в межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією і законом, повідомляють «Українські новини».

При цьому проведення оперативно-розшукової діяльності громадянами та приватними організаціями, а також іншими органами або їх підрозділами, не зазначених у цьому законі, заборонено.

Як повідомляв ForUm, 21 березня було порушено кримінальну справу відносно екс-президента Леоніда Кучми у зв'язку з убивством журналіста Георгія Гонгадзе. Другий президент України підозрюється в перевищенні влади, у дачі незаконних розпоряджень посадовим особам Міністерства внутрішніх справ, які привели згодом до вбивства журналіста.

При цьому Генпрокуратура заявила, що одним із доказів у справі є записи екс-майора президентської охорони Миколи Мельниченка, які були зроблені в кабінеті Кучми.

Мельниченко прослуховував Кучму незаконно, а отже, після сьогоднішнього рішення КС, записи не можуть більше вважатися доказами.

Зазначимо, крім записів Мельниченка проти Кучми є також свідчення екс-генерала МВС Олексія Пукача, який назвав екс-президента одним із замовників убивства.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1337