![Тігіпко розповів про плюси накопичувального пенсійного страхування](https://for-ua.com/static/images/previews/48/487525-2.jpg)
Другим етапом пенсійної реформи має стати запровадження системи обов'язкового накопичувального пенсійного страхування. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив на міжнародній конференції «Пенсійна реформа: ефективність і справедливість».
«При впровадженні цієї системи обов'язково повинні співпрацювати три компоненти: влада, бізнес і експертне співтовариство», - сказав він і підкреслив, що ставка повинна бути зроблена на недержавні пенсійні фонди.
Тігіпко зазначив, що одним з ефектів системи обов'язкового накопичувального пенсійного страхування має стати різке зростання привабливості фондового ринку України - пенсійні фонди почнуть вкладати мільярди гривень на купівлю акцій і облігацій.
Також, за словами віце-прем'єра, вітчизняна економіка отримає потужний ресурс розвитку: кошти, накопичені в системі обов'язкового пенсійного страхування, будуть вкладені в акції найкращих українських підприємств. «При цьому приватні компанії зможуть створювати власні пенсійні фонди, які займатимуться страхуванням працівників компанії і вкладатимуть отримані кошти в розвиток виробництва, створення нових робочих місць», - підсумував Тігіпко.
Як раніше повідомляв ForUm, 1 жовтня набув чинності закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», підписаний Президентом України Віктором Януковичем 9 вересня 2011 р.
Даним законом встановлено єдиний для чоловіків і жінок вік виходу на пенсію - в 60 років. До цього жінки мали право виходити на пенсію після досягнення 55-річного віку.
Нагадаємо, закон про пенсійну реформу був прийнятий парламентом 7 липня 2011 року. Однак спікер не підписував його в зв'язку з тим, що в тексті документа були виявлені неточності.
6 вересня Верховна Рада усунула неузгодженості в законі. 9 вересня документ підписав Президент.
Президент України Віктор Янукович вважає, що пенсійна система в Україні повинна бути справедливою і відповідати європейським стандартам.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом