Більш жорсткіші валютообмінні операції НБУ знизили тиск на курс гривні з боку «сірого» готівкового обігу. Таку думку висловив скарбник банку «Кліринговий дім» Олександр Стегнюк, з посиланням на прес-службу банку пише «Обозреватель».

«Введенням ідентифікації клієнтів при проведенні готівкових валютообмінних операцій НБУ знизив тиск на курс гривні з боку «сірого» готівкового обігу, - заявив Стегнюк. - У нас не викликає сумніву, що заходи НБУ щодо регулювання операцій з валютою мають зважений характер і спрямовані на приведення правил гри відповідно до сучасних вимог кращих світових практик. Наприклад, практично одночасно з введенням нових розмірів нормативу валютної позиції були скасовані обмеження на торгівлю валютою на міжбанківському ринку, коли можна було торгувати тільки в один бік. На що міжбанківський ринок негайно відреагував збільшенням обсягів торгів на 20-30%. Ще одним кроком до лібералізації валютного ринку був дозвіл на проведення форексних свопів.

Введення обмеження на кредитування у валюті на внутрішньому ринку також сприяло скороченню внутрішнього попиту на валюту і, таким чином, зниження тиску на курс гривні».

Стегнюк зазначив, що причини негативних відгуків від введення ідентифікації клієнтів при проведенні готівкових валютообмінних операцій ясні, проте, на його думку, очевидно, що таким чином НБУ знизив тиск на курс гривні з боку «сірого» готівкового обігу.

«При цьому слід так само згадати про те, що був збільшений допустимий поріг придбання валюти у день до 150 тис. грн. в еквіваленті. Додам, що людям, які побували за кордоном, добре відомо, що спроба у будь-якій цивілізованій країні обміняти готівкову валюту у сумах, у десятки разів менших зазначеного обмеження, неминуче вимагатиме пред'явлення документів у банку. Таким чином, останні рішення НБУ щодо регулювання валютообмінних операцій просто наближає фінансову систему України до європейських стандартів», - вважає скарбник банку «Кліринговий дім».

Як повідомляв ForUm, Нацбанк постановою №278 зобов'язав банки з 23 вересня 2011 здійснювати валютно-обмінні операції з фізичними особами на суму до 50 тис. грн. при пред'явленні документа, що посвідчує особу. При проведенні операцій понад зазначеної суми працівник банку також повинен зафіксувати серію і номер паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, який його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи (за наявності).

12 жовтня Національний банк України скасував копіювання документів, що засвідчують особу, при купівлі банками готівкової валюти у населення. За словами голови НБУ Сергія Арбузова, ці нововведення скоро набудуть чинності і діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

767