На сьогоднішній день ситуація в економіці України стабільна, керована і прогнозована, уряд і Нацбанк тримають руку на пульсі. Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник під час виступу з трибуни Верховної Ради України, повідомили ForUm'у у прес-службі політика.

За його словами, останнім часом у ЗМІ поширюються песимістичні прогнози щодо подальшого розвитку вітчизняної економіки, які ґрунтуються на суб'єктивних оцінках і розрахунках.

«Складається ситуація, коли невеликі кон'юнктурні коливання курсу гривні, які змінюються відповідно до співвідношення попиту та пропозиції, зумовлюють розмови про невідворотній крах національної валюти, а певні технічні ускладнення у системі казначейських розрахунків викликають галас про технічний суверенний дефолт України за облігаціями», - зазначив він.

Хомутинник навів дані, які свідчать, що економіка демонструє суттєві темпи зростання. Зокрема, за півроку зростання ВВП склало 4,5%, промислового виробництва – 9%, а загальний обсяг депозитів з початку року зріс майже до півтрильйона гривень.

Дуже важливим фактором, на його думку, є повернення довіри до України з боку іноземних інвесторів. Зокрема, за 8 місяців цього року у вітчизняну економіку вкладено 4,5 млрд. доларів США прямих іноземних інвестицій.

«Саме потужний приплив інвестицій повністю перекрив досі негативне значення торговельного балансу і забезпечив значне позитивне сальдо. Це дозволило збільшити міжнародні валютні резерви України до історичного максимуму - 38,2 млрд. доларів, що дає можливість утримувати курс гривні лише монетарними інструментами, навіть без макроекономічної підтримки», - підкреслив він.

Парламентарій також зазначив, що боргове навантаження у країнах ЄС, яке є однією із причин кризових явищ у зоні євро, у порівнянні з Україною значно вище. Так, наприклад, державний борг в країні з найгіршою економічною ситуацією - Греції - становить 153% від ВВП, а в країні з найкращою економічною ситуацією - Німеччині - 83% від ВВП, у той час як в Україні не перевищує 60% від ВВП .

«Отже, є всі підстави стверджувати, що ситуація в Україні стабільна, керована і прогнозована, уряд і Нацбанк тримають руку на пульсі. Головне - не піддаватися на спекуляції і тверезо оцінювати ситуацію, це допоможе подолати будь-які випробування», - підсумував він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

640