За не правочинне використання інформації про клієнтів, які здійснюють обмін валюти, банківські службовці притягуватимуться до відповідальності, в тому числі, кримінальної. Про це у четвер, 29 вересня, на «круглому столі» в Інституті Горшеніна заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

Вона також уточнила, що банки й обмінні пункти при здійсненні валютообмінних операцій зобов'язані робити ксерокопію тільки першої сторінки паспорта, а при обміні валюти на суму понад 50 тис. грн - ще й ідентифікаційного номера.

«Копію першої сторінки паспорта касир скріплюватиме з квитанцією про обмін валюти. У кінці дня ці документи підшиваються, архівуються і зберігаються відповідно до вимог законодавства. Відповідальність за їх нерозголошення несе банк», - пояснила представник НБУ.

При цьому Щербакова підкреслила, що вимоги ст. 62 Закону «Про банки і банківську діяльність» про нерозголошення банківської таємниці поширюється як на банківські пункти обміну валюти, так і обмінні пункти, що працюють на основі агентських угод. «Обмінні пункти укладають Агентські угоди тільки з банками. Тому, за збереження документів відповідає банк, з яким у пункту обміну є така угода», - підкреслила пані Щербакова.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав правильною вимогу НБУ пред'являти паспорт при обміні валюти. «У нас нормальна своя валюта - гривня. Вона стабільна, надійна і вона має використовуватися при розрахунках, операціях в країні. А долар потрібен там, де людина захотіла поїхати кудись на відпочинок. Ходіння доларів в країні повинно бути обмежено», - заявив він. При цьому глава НБУ Сергій Арбузов не виключив, що після того, як громадяни звикнуть до нових правил обміну валюти, НБУ дозволить банкам здійснювати обмін валюти на незначну суму без пред'явлення клієнтом паспорта. Ліміт таких операцій глава НБУ поки не уточнив.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

932