Єврокомісія побачила прогрес у роботі України щодо реалізації Плану дій про скасування віз.

Про це свідчить перша доповідь про прогрес України у реалізації Плану дій щодо лібералізації візового режиму, опублікована на сайті Єврокомісії, повідомляє «УНІАН».

У документі Єврокомісія, зокрема, оцінила діяльність української влади в роботі над законодавством щодо чотирьох основних розділів Плану дій: безпека документів, нерегульована імміграція, громадський порядок і безпека, зовнішні відносини і фундаментальні права.

У своїй доповіді Єврокомісія, зокрема, відмітила «хороший прогрес» у законодавчому процесі в галузі прикордонного контролю, а також відзначила початок роботи у сфері управління міграцією.

«Що стосується законодавчих заходів, вжитих у сфері політики надання притулку, в рамках першої фази Плану дій, були зроблені кроки для початку приведення українського законодавства у відповідність з міжнародними та європейськими стандартами», - наголошується в доповіді.

«Проте, додаткові зусилля необхідні для подальшого поліпшення українського законодавства в цій важливій сфері», - додають автори доповіді.

У документі також відзначається «хороший прогрес» у прийнятті законодавства в галузі боротьби з відмиванням «брудних грошей», протидії фінансуванню тероризму, політики протидії розповсюдженню наркотиків.

«Що стосується боротьби з корупцією, значний перший крок був зроблений з прийняттям антикорупційного закону», - написано в доповіді.

«Значні зусилля повинні бути зроблені для забезпечення його коректної імплементації, включаючи розробку відповідної Стратегії та Плану дій», - підкреслено в доповіді.

Документ також наголошує, що Україна здійснила перші кроки у сфері введення біометричних проїзних документів відповідно до стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), а також розпочала роботу над переглядом законодавства у сфері фундаментальних прав.

Разом з тим, у доповіді наголошується на необхідності ухвалення всебічного антидискримінаційного закону для забезпечення ефективного захисту громадян від усіх форм дискримінації.

Доповідь підготовлена ​​ на основі оцінки виконаної українською владою роботи станом на 8 липня 2011 року.

Друга доповідь про прогрес у сфері реалізації Плану дій щодо лібералізації візового режиму має бути підготовлена Комісією до кінця цього року.

Крім того, восени поточного року спеціальна місія ЄС планує відвідати Україну для вивчення прогресу щодо реалізації Плану дій.

Нагадаємо, ЄС і Україна почали візовий діалог 29 жовтня 2008 року.

22 листопада 2010 р. на саміті ЄС-Україна в Брюсселі ЄС надав Україні План дій щодо лібералізації візового режиму, який передбачає проведення законодавчих змін та реалізації цих змін на практиці при постійній оцінці Єврокомісії.

Як раніше писав ForUm, 23 вересня Верховна Рада Україна прийняла закон, що передбачає введення в Україні біометричних паспортів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

579