Київська влада має намір затвердити новий порядок організації та проведення недержавних масових громадських заходів політичного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру, кіно- і телезйомок у місті Києві.

Про це йдеться у тексті проекту положення, опублікованому на сайті КМДА.

Згідно з проектом, проведення зазначених заходів, зокрема, біля будинків, у яких розташовані державні органи влади або місцевого самоврядування, буде дозволятися на відстані не менше, ніж 100 метрів.

Зокрема, у пункті 11.3 зазначеного проекту говориться: «Масові заходи поблизу будівель, у яких розміщені державні органи влади та органи місцевого самоврядування, можуть проводитися на відстані від них не менше ніж 100 метрів, якщо інше не передбачено відповідними рішеннями цих органів, або у спеціально відведених для цього місцях».

Крім того, у проекті положення також наголошується, що уповноважений орган має право відмовити організатору у проведенні масового заходу, якщо масовий захід заплановано провести у місці та у час, який визначено для проведення масового заходу загальнодержавного та міського значення, у святкові дні, державні та релігійні свята, або інших заходів за участю державних органів чи органів місцевого самоврядування.

Також не дозволять проведення масового заходу, якщо він буде порушувати громадський порядок та санітарно-гігієнічні норми або умови, безпосередньо створить перешкоди у роботі підприємств, установ та організацій чи загрожуватиме життєзабезпеченню населення, життю, здоров'ю та безпеці громадян, наявність високого рівня непідтримки проведення масового заходу, що відображено у дослідженні вивчення громадської думки жителів міста щодо їхнього ставлення до проведення масового заходу.

Влада може відмовити у проведенні громадського заходу, якщо організатор масового заходу раніше притягувався до відповідальності за порушення норм законодавства України при проведенні масового заходу.

Крім того, проведення масових заходів не припустиме на підставі письмових висновків Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, а також у разі, якщо запланована кількість учасників масового заходу перевищує можливості для їхнього розміщення або перебування на відповідній території.

Організаторам також відмовлять у дозволі на проведення заходу, якщо у письмовому повідомленні буде недостовірна або неповна інформація тощо, у разі проведення масового заходу в оголошений в установленому порядку траурний день.

Проектом постанови проведення масового заходу дозволяється з 09:00 до 22:00, крім випадків, зазначених у розпорядженні Київської міської державної адміністрації.

У місцях проведення масових заходів забороняється самовільне встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, наметів, у т.ч. тимчасових та пересувних, призначених для роздрібної торгівлі, поштових та інших операцій, які встановлюються на відкритих територіях) та об'єктів зовнішньої реклами ( рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок та ін.)

Організатори масових заходів зобов'язані інформувати уповноважений орган у письмовій формі щодо зміни мети та/або регламенту проведення масового заходу не пізніше, ніж за 3 доби до проведення масового заходу.

Нагадаємо, 20 вересня учасники мітингу, які пікетували Верховну Раду, намагалися прорватися до приміщення парламенту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

511