![До кінця року Україна купуватиме російський газ по $402](https://for-ua.com/static/images/previews/48/482412-2.jpg)
Ціна російського газу для України в четвертому кварталі 2011 року становитиме 398-402 дол. за тисячу кубометрів. Про це на брифінгу сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.
«Відповідно до діючих контрактів ціна буде 398-402 дол. за тисячу кубометрів», - сказав він.
При цьому, відповідаючи на запитання журналістів, Бойко повідомив, що Україна продовжує переговори з Росією про зміну ціни на газ. «Переговори про ціну з Російською Федерацією проходять», - сказав він, повідомляє «УНІАН».
При цьому міністр не надав більш детальної інформації щодо цієї теми. Також він повідомив, що є реакція Російської Федерації на останні пропозиції України з питання перегляду ціни на газ, проте не уточнив, яка саме.
Нагадаємо, ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009-го по 2019 рік; про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період 2009-2019 рр.
Ціна на газ встановлюється щоквартально. Ціна імпортного природного газу для України у І кварталі 2011 року становила близько 264 дол. за тис. куб. м, у ІІ - 295,6 дол. за тис. куб. м, у ІІІ - 354 дол. за тис. куб. м.
Україна неодноразово заявляла про необхідність змінити формулу ціни на газ, що постачається Росією. Було проведено кілька раундів безрезультатних переговорів з цього питання.
5 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна виконуватиме контракти із закупівлі й транзиту газу, укладені у 2009 році між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», до тих пір, поки не буде досягнута домовленість про їх зміну, і ніякої «газової війни» з Росією не буде.
6 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна фактично підготувала матеріали для вирішення в міжнародному арбітражі газової суперечки з Росією про умови постачання і транзиту газу.
15 вересня офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич заявив, що позиція Росії щодо «газової» суперечки з Україною не змінилася, і вона готова захищати свої інтереси в будь-якій судовій інстанції.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом