Верховна Рада України не підтримала проект постанови, яким передбачалося скасувати рішення парламенту щодо прийняття у другому читанні та у цілому проекту Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи». За це рішення проголосували 52 (при необхідних 226 - ред.) із 318 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Проект постанови внесли на розгляд парламенту народні депутати Юрій Кармазін (фракція НУ-НС) та Ольга Боднар (фракція «БЮТ-Батьківщина»).
На засіданні парламенту Кармазін зазначив, що рішення про реформування пенсійної системи приймалося з порушенням Конституції України, повідомляє «УНІАН».
Він підкреслив, що «із 248 чоловік, які проголосували, 61 не було зареєстровано, і більшість із цих 61 взагалі не були у Києві, а частина із них взагалі не перебували в Україні».
Кармазін зазначив, що підготував звернення до Конституційного Суду України щодо визнання неконституційним закону про реформування пенсійної системи. За його словами, зокрема, йдеться про порушення низки статей Конституції: 21, 22, 24, 46.
Кармазін зазначив, що серед таких порушень є збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років, збільшення на 10 років нормативної тривалості страхового стажу для чоловіків і жінок. Він зазначив, що ці положення «істотно погіршують становище українських громадян».
У даний час народні депутати почали розглядати поправки до законопроекту про пенсійну реформу.
Нагадаємо, сьогодні голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що винесе на голосування проект постанови про скасування пенсійної реформи.
Як повідомляв ForUm, 8 липня Верховна Рада Україна прийняла у цілому Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Законом пенсійний вік для жінок підвищений до 60 років, страховий стаж підвищений до 30 років для жінок і до 35 - для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 62 років. Розмір максимальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, обмежується на рівні 7640 гривень. Також закон зменшує з 90% до 80% заробітну плату для нарахування пенсій для держслужбовців.
Також законом передбачено створення приватних пенсійних фондів тощо.
21 серпня голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що закон не передано на підпис Президенту, оскільки у документ необхідно внести уточнення технічного характеру.
Напередодні голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що сьогодні парламент повинен розглянути чотири поправки до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом