Генпрокуратура України направила до суду справу «чеського шпигуна», громадянина С., який звинувачується у збиранні або передаванні конфіденційної інформації, «яка перебуває у власності держави».

Як пише «Комерсант-Україна», у шпигунстві звинувачується колишній співробітник держпідприємства «Завод 410 цивільної авіації». Він був затриманий СБУ у травні цього року. Правоохоронці встановили, що обвинувачений, обіймаючи відповідальну посаду на держпідприємстві, «вступив у злочинну змову з представником іноземної держави та за грошову винагороду зібрав і передав відомості у сфері розробок озброєння і військової техніки України та експортного потенціалу у цій галузі».

Видання пише, що саме цей чоловік виявився одним із фігурантів скандалу з чеськими дипломатами - полковником Зденеком Кубічеком, аташе з питань оборони посольства Чехії в Україні, та майором Петрою Новотною, військовим аташе цього посольства.

За даними газети, саме С. надавав дипломатам дані про роботу заводу «Південмаш», програми розробки літаків Ан-70 і Ан-178, а також технічну документацію станції «Адрос», яка забезпечує активний захист літаків і вертольотів від керованих засобів ураження.

Як повідомляв ForUm, 13 травня Міністерство закордонних справ України заявило, що два чеських дипломати оголошені в Україні персонами нон грата. За даними СБУ, викрито розвідувально-підривну діяльність аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки в Україні полковника Зденека Кубичека та військового аташе майора Петри Навотної, які, прикриваючись дипломатичним статусом, здійснювали шпигунську діяльність щодо збору інформації військово-технічного і військово-політичного характеру з обмеженим доступом.

У свою чергу, перший віце-прем'єр і голова чеського МЗС Карел Шварценберг висловив думку, що оголошення Україною персонами нон грата двох чеських дипломатів є відповіддю на надання притулку у Чехії екс-міністру економіки України Богдану Данилишину.

16 травня Шварценберг заявив, що Міністерство закордонних справ Чехії має намір вислати з країни кількох українських дипломатів. «Це реакція у відповідь на недавню висилку (із Києва) двох чеських дипломатів», - сказав він.

18 травня Чеська Республіка вислала двох представників українського посольства з країни.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

496