Колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, обвинувачений у перевищенні службових повноважень, нібито допущеному ним при підписанні плану санації держпідприємства «Феодосійський судомеханічний завод» (ФСЗ) упевнений, що його утримання під вартою переслідує одну мету - розправитися з ним фізично. Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна».

«Не можу пояснити це нічим іншим, окрім як прагненням розправитися зі мною фізично, тому що морально, психологічно мене зломити не вдалося і не вдасться. На жаль, значною мірою це вже вийшло, враховуючи відчутне погіршення мого здоров'я», - зазначив колишній чиновник.

За його словами, він не чекав, що Генпрокуратура поведеться так агресивно. «Я уявити собі не міг такого агресивного, відкрито ворожого ставлення до мене і членів моєї сім'ї з боку працівників Генпрокуратури, яке демонструвалося впродовж усього періоду розслідування кримінальної справи. Я відчуваю себе їх «особистим ворогом». По-іншому їхні дії, вчинки, манеру поведінки у всьому діапазоні - від дрібниць до життєво важливих питань - я не можу пояснити. Знаю: вони докладають і докладатимуть всі зусилля, щоб не допустити мого звільнення. Інакше їм доведеться відповідати і за незаконне порушення справи, і за протиправне тривале утримання мене в неволі. І не тільки перед судом, але і перед власною совістю, якщо вона ще залишилася», - підкреслив Іващенко.

Екс-чиновник також не виключає, що порушена проти нього справа - результат помсти «впливових» людей.

«Я упевнений, що організація мого кримінального переслідування - справа рук деяких «впливових» персон, до видалення яких з Міноборони я доклав чималі, навіть значні зусилля, після того, як у червні 2009-го приступив до тимчасового виконання обов'язків міністра оборони. Щоб прибрати з міністерства неохайних ділків, які, на жаль, на той момент тримали під особистим контролем майже всі господарсько-економічні питання, довелося подолати сильний опір як з боку цих людей, так і з боку їхніх друзів і покровителів», - розповів він і додав: «З приходом нової владної команди ті, з ким я боровся, скористалися як «напрацьованими» особистими зв'язками в Генпрокуратурі, так і кон'юнктурою моменту - проголошеною боротьбою з корупцією у вищих ешелонах влади. З ГПУ, СБУ поступила команда «фас» з потрібною конкретизацією - «розірвати Іващенка!», і маховик фабрикації справи почав набирати свої обороти».

Нагадаємо, досудове слідство встановило, що Іващенко у листопаді 2009 року, посідаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства Міноборони «Феодосійський судомеханічний завод».

У результаті таких дій державі було завдано збитку на суму більше 17 мільйонів гривень.

Іващенко перебуває під вартою з 21 серпня 2010 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

483