![Європа висунула Україні ультиматум](https://for-ua.com/static/images/previews/46/469090-2.jpg)
Світовий банк (СБ) і Єврокомісія (ЄК) звернулися до Адміністрації Президента та уряду з пропозицією накласти вето на зміни до закону про державні закупівлі. Про це пише газета «Комерсант-Україна».
Як наголошується, СБ і Єврокомісія назвали три позиції, при збереженні яких фінансова допомога Україні залишиться замороженою.
«Деякі зміни відводять закон у бік від європейських і міжнародних стандартів. У зв'язку з цим ми переконливо рекомендуємо повернути закон до парламенту», - йдеться у документі.
Якщо прохання СБ і ЄК будуть проігноровані, вони розглядають можливість розширити фінансові санкції щодо України, зупинивши «перерахування фінансової допомоги, у тому числі у рамках програм бюджетної та макроекономічної підтримки».
Раніше ЄС уже заморозив допомогу України з декількох програм сумарною вартістю більше 280 млн. євро. Тепер від рішення проблеми держзакупівель залежить також надання Києву кредиту ЄС у розмірі 610 млн. євро та реалізація інших фінансових проектів.
Міжнародні експерти виділили у новому законі три неприйнятні позиції, головна із яких - виведення держкомпаній з поля дії закону. «Багато операцій, які обумовлені у директивах ЄС, тепер не будуть підпадати під дію українського законодавства про держзакупівлі... Особливо ми стурбовані тим, як закон вплине на закупівлі, що проводяться комунальними підприємствами», - йдеться у листі.
Друга претензія стосується скасування тендерів при закупівлі товарів і послуг Аграрним фондом, що «може серйозно вплинути на розвиток національних ринків».
Останнє зауваження СБ і ЄК стосується процедури страхування предмета закупівлі, яка вводиться новим законом.
Нагадаємо, Верховна Рада України 17 травня прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель».
31 травня високопосадовий дипломат ЄС зазначив, що Україні може бути заморожено передбачену на 2011-2013 роки у рамках національної індикативної програми допомога у 470 млн. євро через проблеми з законом про держзакупівлі.
1 червня під час візиту до Брюсселя перший віце-прем'єр-міністр України Клюєв заявив, що Україна планує доопрацювати закон про держзакупівлі, прийнятий 17 травня, з експертами Світового банку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом