Лідери партій «Фронт змін», «Громадянська позиція», Європейська партія України та Українська республіканська партія «Собор» планують об'єднатися в одну партію. Про це пише газета «Комерсант-Україна».

Виданню стало відомо, що лідери чотирьох опозиційних парламентських партій, які входять у фракцію «Наша Україна - Народна самооборона», - Арсеній Яценюк («Фронт змін»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Микола Катеринчук (Європейська партія України) й Анатолій Матвієнко (УРП «Собор») домовилися об'єднатися в одну політичну силу.


«Йдеться не про створення передвиборного блоку, а про конструювання на базі чотирьох партій єдиної потужної політичної сили», - повідомило джерело газети.


Процес об'єднання зайшов досить далеко. «Незадовго до нового року була створена робоча група з представників чотирьох партій, яка посилено працює над створенням статуту нової об'єднаної опозиційної політичної сили», - заявив співрозмовник.


Голова УРП «Собор» Анатолій Матвієнко підтвердив виданню інформацію про підготовлюване об'єднання опозиційних партій, підкресливши при цьому, що питання про кількість партій, які можуть стати суб'єктами нового об'єднання, «на сьогоднішній день відкрито».


«Наміри об'єднатися в одну політичну силу є, і досить серйозні. Крім цих партій, є й інші суб'єкти переговорів, але, приміром, «Наша Україна» поки що не дозріла для об'єднавчих процесів», - розповів він.


При цьому Матвієнко уточнив, що до переговорів не запрошували партію «Батьківщина», очолювану екс-прем'єром Юлією Тимошенко. «Батьківщина» - це ліва політична партія, і нехай вона розвивається самостійно. Наша ж партія, сподіваюся, буде правоцентристською, національно-демократичною силою», - заявив Матвієнко.


Глава правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що «йдеться не про об'єднання рівних політичних сил, а про фактичне приєднання дрібніших партій до «Фронту змін». «Це об'єктивно, оскільки партія Яценюка має найбільший рейтинг», - уточнив він.


Цю тезу побічно підтвердив і Матвієнко, який заявив, що бажає залишити словосполучення «Фронт змін» у назві нової політичної сили. «Назву ми поки не обговорювали, але я особисто вважаю, що до слів «Фронт змін» потрібно додати або «республіканська партія», або «демократична партія», - зазначив він.


Яценюк поки не коментує процес об'єднання. «Я підтверджую інформацію про те, що переговорний процес йде, але говорити про конкретних учасників майбутньої політичної сили і про якісь інші деталі на сьогоднішній день ще рано», - заявила прес-секретар глави «Фронту змін» Іванна Коберник.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

673